Mistrzyni piłkarskiego freestyle’u z Polski

Futbol to domena facetów? Jeśli dalej tak myślicie, to zaraz przekonacie się, że kobiety radzą sobie w nim równie dobrze. I to nie tylko w boiskowej „klepance”, ale i w finezyjnym freestyle’u.

Dla wszystkich, którzy kiedyś coś słyszeli na temat piłkarskiego freestyle’u, ale zapomnieli lub wyparli to ze swoich umysłów: jest to dyscyplina, która polega na tym, by wykonać jak najbardziej finezyjne sztuczki z piłką w rodzaju kilkukrotnego przełożenia nad nią nóg, przytrzymania jej na karku, żonglowania głową czy czegokolwiek innego, na co pozwala gibkość i szybkość ludzkiego ciała.

Słowem, jest to bardzo trudny sport, wymagający ogromnej koordynacji ruchowej i wybitnej techniki panowania nad futbolówką, której nie posiada (i nigdy nie posiądzie) większość społeczeństwa. Posiada ją jednak Agnieszka Mnich i to na naprawdę wybitnym poziomie.Agnieszka ma 22 lata i kilka międzynarodowych osiągnięć na koncie. W 2014 roku dwukrotnie zajęła czwarte miejsce w zawodach najpierw europejskich, a potem światowych oraz również czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata organizowanych przez Red Bulla. Dwa lata później, również w redbullowskich mistrzostwach Agnieszka poprawiła swój wynik i zdobyła tytuł wicemistrzyni świata. Robi wrażenie, nieprawdaż?

No to teraz pomyślcie – skoro Agnieszka ma dopiero 22 lata, to jak daleko może zajść np. w przeciągu najbliższych 10. Pewnie jeszcze usłyszymy o niej nie raz.


ZOBACZ TEŻ GALERIĘ DZIEWCZYN POLSKICH PIŁKARZY


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/aguskafree/ Czwartek 17.08.2017