Mistrzowska szansa Polaka

Odliczamy godziny, a w zasadzie już minuty do kolejnej szansy Polaka na zdobycie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej
Andrzej Wawrzyk


Dziś w stolicy Rosji przed tą historyczną szansą stanie nasz młody, niepokonany pieszczotliwie zwany cycem – Andrzej Wawrzyk!  

25 latek z Krakowa postara sprawić się niespodziankę i zabrać pas regularnego mistrza świata najstarszej bokserskiej federacji WBA także niepokonanemu Rosjaninowi Aleksandrowi Povietkinowi.

Zastanawiasz się dlaczego regularnemu? Bo superczempionem tej federacji jest sam Władimir Kliczko, któremu do tej pory nie było po drodze z notowanym na pierwszym miejscu w rankingu Povietkinem. Po walce z Wawrzykiem – o ile ją wygra – ma dojść do starcia obu dżentelmenów.Zdecydowanym faworytem starcia jest zwany Saszą Povietkin, który jest mistrzem olimpijskim z Aten. Na zawodowych ringach stoczył 25 walk. Jego rywale 17 razy nie dotrwali do końca zaplanowanego pojedynku.
Wawrzyk stoczył dwie walki więcej. Co ciekawe nokautów ma tyle samo co Rosjanin. Jednak rzemiosło bokserskie dotychczasowych rywali Polaka nie rzuca na kolana. Pięściarz pokonał min. beznadziejnego Najmana, który zamiast bić rywala ... w nerwach bił ale ringowe deski.

Wcześniej żadnemu z Polaków nie udało zdobyć się upragnionego mistrzostwa ciężkiej kategorii, Gołota, Sosnowski, Wach, Adamek kończyli walki ze spuszczoną i obitą głową… Jak będzie tym razem?

Andrzej lej i patrz czy równo puchnie!
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 17.05.2013