Materiał SKYNFEEL™ rewolucjonizuje świat sportu

Czy marka produkująca prezerwatywy może pomóc profesjonalnym sportowcom osiągnąć lepsze wyniki? Najnowszy eksperyment marki SKYN, w ramach którego powstał wyjątkowy prototyp stroju sportowego –SKYNFEEL™ APPAREL pokazuje, że nie ma ku temu żadnych przeszkód. O tym, jak wyglądał proces pracy nad tym nowatorskim kostiumem i na czym polega jego innowacyjność rozmawiamy z Davidem Chakerem, Senior Global Brand Director w firmie Ansell oraz Pauline van Dongen – projektantką mody konceptualnej.Redakcja: Kiedy usłyszeliśmy po raz pierwszy, że SKYN przygotował prototyp stroju sportowego pomyśleliśmy, że to niemożliwe. Ale wygląda na to, że projekt Waszego stroju ma szansę na zmianę dotychczasowego postrzegania roli, jaką ubiór odgrywa dla sportowca.  Skąd w ogóle pomysł, żeby zająć się tym tematem?

David Chaker: Wydajność oraz innowacyjność to cechy, które są wpisane w DNA marki SKYN, a SKYNFEEL™ APPAREL jest projektem-eksperymentem odkrywającym to, co nasz innowacyjny materiał może przynieść światowi sportu. Realizując nasz koncept inspirowaliśmy się wysiłkiem atletów i ich stałym poszukiwaniem nowych sposobów na osiągnięcie przewagi na tle konkurencji. Mamy także nadzieję, że SKYNFEEL™  APPAREL będzie impulsem dla naszych klientów w minimalizowaniu limitów swojego ciała oraz maksymalizowaniu swobody. Ostatecznie w naszych działaniach dążymy do tego, by ludzie mogli poczuć wszystko.

SKYNFEEL™ APPAREL jest jedynym w swoim rodzaju strojem w dyscyplinie skoków w dal, przygotowanym dla atletów. Jak wyglądał proces jego powstawania?

Zależało nam na wykorzystaniu potencjału wearable technology, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Pauline Van Dongen – projektantkę mody konceptualnej. Pauline przeprowadziła badanie naszego materiału i tworząc strój inspirowała się skrzydłami ważki. W rezultacie przygotowaliśmy specjalny wzór, dzięki któremu przy rozciągnięciu ciała i ruchu sportowca specjalne klapki rozchylają się i tworzą pewnego rodzaju kieszenie powietrzne. Sprawiają one, że zawodnik podczas oddawania skoku w dal wznosi się jeszcze wyżej.

skyn.jpg


Wybierając strój sportowy zawodnicy największą rolę zwracają na jego   funkcjonalność – wytrwałość oraz komfort i swobodę ruchu, jaką zapewnia podczas treningów. Czym na tle konkurencji  wyróżnia się koncept SKYN?

Przede wszystkim SKYNFEEL™  APPAREL perfekcyjnie naśladuje ruchy ciała, a do tego jest ultra cienki, lekki i miękki. Naukową nazwą materiału SKYNFEEL™ jest poliizopren, który wykazuje podobne właściwości do lateksu, ale ma jednak lepszą siłę rozciągania w porównaniu do cienkiego, naturalnego, gumowego lateksu. Sam strój jest zaprojektowany tak, by spełniał rolę drugiej skóry która minimalizuje ograniczenia ciała i daje atlecie dodatkowy czas w powietrzu.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej reprezentacja ze Szwajcarii miała problemy ze swoimi koszulkami. Takie sytuacje pokazują, że potknięcia w projektowaniu strojów zdarzają się najlepszym. Jak wygląda kwestia wytrwałości materiału SKYNFEEL™? Czy nie jest zbyt delikatny, jak na ekstremalne warunki podczas treningów i samej rywalizacji sportowców?

Wytrwałość strojów sportowych jest kluczowym czynnikiem w ich doborze, ale trzeba pamiętać, że dyscyplina skoków w dal, to zupełnie inna kategoria niż zawody w piłce nożnej. Projektując SKYNFEEL™ APPAREL wiedzieliśmy, że tworzymy strój dla dyscypliny, która nie wymaga kontaktu fizycznego z innymi zawodnikami. Nasz materiał ma jednak bardzo wysoki wskaźnik rozciągania, co wzmacnia jego odporność na uszkodzenia mechaniczne.Jaki jest następny obszar, który SKYN planuje eksplorować wraz ze swoim materiałem?

Możliwości zastosowania materiału SKYNFEEL™ są nieskończone. Pozostajemy otwarci na kontynuację przesuwania granic w obrębie rewolucyjnych artykułów ochronnych z zakresu zdrowia intymnego, ale także w powiązanych kategoriach, takich jak  bielizna.

Pauline, dlaczego zdecydowałaś się na współpracę ze SKYN®?

Moja praca charakteryzuje się ciągłym eksperymentowaniem i niekonwencjonalnym podejściem do poszczególnych tematów – często z użyciem innowacyjnych materiałów. Kontaktując się ze mną SKYN podkreślił chęć utworzenia z ich unikalnego materiału innowacyjnej i prowokacyjnej odzieży sportowej. Do współpracy przekonało mnie podejście firmy do tego projektu - było niezwykle odważne i konceptualne. Dla mnie SKYNFEEL™ APPAREL jest czymś całkowicie nowym – ośmielającym się łączyć innowację, wyobraźnię i inspirację.

Jakie to uczucie współpracować z marką prezerwatyw?

Zarówno SKYN® jak i ja, dzielimy tę samą fascynację do innowacyjnego materiału i rozwoju oraz pasję do rzucania wyzwania konwencjonalności. Jestem także dumna, że poprzez tę współpracę mogłam wesprzeć działania SKYN w zakresie zdrowia intymnego i promować używanie prezerwatyw. 

Co inspirowało Cię w trakcie procesu tworzenia SKYNFEEL™ APPAREL?

W mojej głowie zawsze kiełkowała myśl, że materiały pośredniczą między naszymi ciałami, a otaczającym nas światem. Za niezwykle interesujący uznaję także sam proces przyglądania się naturze. Prace nad konceptem SKYNFEEL™ APPAREL rozpoczęłam od przebadania ruchów ciała podczas wysiłku i w tym kontekście pomyślałam o aspekcie aerodynamiki. Duży wpływ na projekt miał materiał  SKYNFEEL™ oraz jego unikalne cechy, które przyczyniły się do uzyskania lepszego rezultatu. Wszystkie te czynniki miały wpływ na ostateczną formę tego konceptualnego egzemplarza.

W jakim stopniu poliizopren (naukowa nazwa SKYNFEEL™), różni się od innych materiałów, z którymi już pracowałaś?

Materiał SKYNFEEL™ jest niesamowicie elastyczny i ma wyjątkową siłę rozciągnięcia. Jest cienki i perfekcyjnie dopasowuje się do ciała. Nigdy wcześniej nie pracowałam z poliizoprenem, szczególnie w dziedzinie strojów sportowych. Okazało się jednak, że SKYNFEEL™ łączy w sobie wiele podobnych cech do tych materiałów, które używane są na co dzień w odzieży treningowej.
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy ze Skyn Wtorek 19.07.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)