Ma 71 lat, wciąż gra w piłkę i strzela bramki – i to w oficjalnych rozgrywkach PZPN

Bogdan Głąbicki ma 71 lat na karku, a wciąż biega po piłkarskiej murawie jak młodzieniaszek. I do tego strzela bramki. Został nawet najstarszym zdobywcą gola w oficjalnych rozgrywkach. I wciąż śrubuje swój rekord.
bogdan.jpg

Miłość do futbolu nie zna czegoś takiego jak metryka. Udowadnia to Bogdan Głąbicki, piłkarz zespołu Hutnik Huta Czechy z ligi okręgowej OZPN Siedlce. Zawodnik urodził się 26 lutego 1947 roku, co, jak łatwo policzyć, oznacza, że ma równo 71 lat i 197 dni. I mimo to wciąż pozostaje aktywnym piłkarzem.

Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno, gdy zdobył bramkę w meczu z Sępem Żelechów w maju 2018 roku (drugie video poniżej). Wówczas pan Bogdan ustalił wynik spotkania na 8:2, wchodząc w 79. minucie. I już wtedy wyśrubował rekord na najstarszego zawodnika, który kiedykolwiek zdobył bramkę w oficjalnych rozgrywkach PZPN.

Teraz podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, gdy 9 września zdobył bramkę w meczu Hutnika z Kolektywem Oleśnica. Co ciekawe, znów był to ósmy gol drużyny pana Bogdana, którego tym razem zdobył z rzutu karnego. Poniżej możecie zobaczyć zarówno bramkę, jak i radość z jej zdobycia 71-letniego zawodnika. Życzymy zdrowia i gry w wieku stu lat!

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Wtorek 11.09.2018