"Lewy" królem strzelców wszech czasów w reprezentacji Polski!

O tym, że nasz supersnajper Robert Lewandowski jest maszynką do zdobywania goli nie trzeba chyba nikomu mówić. Warto jednak wspomnieć, że „Lewy” w dzisiejszym meczu z Armenią stał się liderem klasyfikacji wszech czasów jeśli chodzi o bramki zdobyte dla reprezentacji Polski. Poza tym ostatnio wyśrubował też takie statystyki bramek zdobytych z rzutów karnych, że jest nawet lepszy od Ronaldo i Messiego.

Zaraz po meczu Polski z Kazachstanem w internecie pojawił się taki mem z Robertem Lewandowskim: „Rzut karny? Ja to nazywam po prostu golem”. I w przypadku, gdy „Lewy” podchodzi do jedenastki, rzeczywiście można być niemal pewnym, że nasz napastnik zamieni ją na bramkę – pewnym tak na 91 proc.

Bo dokładnie tyle wynosi statystyka wykorzystanych rzutów karnych przez Lewandowskiego. Polak w swojej piłkarskiej karierze wykonywał 33 jedenastki, z czego wykorzystał aż 30, a ta przeciwko Kazachstanowi była już 18. z rzędu. Warto podkreślić natomiast, że mówimy tu tylko o karnych strzelanych podczas meczu lub dogrywki, nie zaś w trakcie rozstrzygających serii rzutów karnych.

Dzięki wspomnianej skuteczności na poziomie 91 proc. „Lewy” jest lepszym egzekutorem jedenastek niż Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Pierwszy z nich wykorzystuje 84 proc. swoich karnych (96/114), a drugi – 78 proc. (76/97). Polski napastnik jest także lepszy od Arjena Robbena (17/19 – 89 proc.), Zlatana Ibrahimovicia (69/79 – 87 proc.), czy Francesco Tottiego (86/104 – 83 proc.), który w ostatnim czasie zakończył karierę. Trzymamy kciuki, by Lewandowski utrzymał swoją doskonałą skuteczność w kolejnych latach!

Teraz do tego wszystkiego należy też dodać, że Lewandowski stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów w reprezentacji Polski. W meczu z Armenią Robert zdobył swoją 48., 49. i 50. bramkę dla reprezentacji, dzięki czemu wyprzedził dotychczasowego lidera Włodzimierza Lubańskiego. 50 goli na koncie Lewego oznacza też, że polski napastnik zajmuje 19. miejsce w rankingu najlepszych strzelców europejskich reprezentacji, ex aequo z Robinem van Persie'em.

ZOBACZ TEŻ FOTKI POLSKICH WAGs

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/_rl9/?hl=pl Środa 06.09.2017