Jak trafić do kosza

By zrobić dwutakt tak jak gwiazda NBA Lebron James, nasz redaktor spędził 217 godzin przed telewizorem i trafił do kosza od razu! Rób jak on!
LeBron James

ETAP 1
Biegnij w kierunku kosza lewą lub prawą stroną boiska, kozłując piłkę. Utrzymuj kontakt wzrokowy z przeciwnikami, ale nie wdawaj się w pojedynki – na tym etapie twoim najważniejszym zadaniem jest dobrze się rozpędzić.

ETAP 2
Kilka metrów od celu mocno chwyć piłkę w obie ręce i zrób dwa duże kroki w kierunku kosza. Skup się: cała sztuczka polega na tym, byś w trakcie pierwszego dużego kroku złapał piłkę w dłonie i w trakcie drugiego już nie kozłował. Jasne?

ETAP 3
Teraz spręż się i wyskocz w kierunku kosza. Uważaj: dwutakt rządzi się szczegółowymi przepisami! Jeżeli jesteś z prawej strony kosza, wybij się lewą nogą. Jeżeli oddajesz rzut z lewej strony kosza, powinieneś z całej siły odbić się z nogi prawej.

ETAP 4
Uwaga, podczas rzutu celuj w tablicę nad koszem. Jeśli skupisz się na bezpośrednim rzucie do kosza, najprawdopodobniej trafisz w obręcz. Tak więc lepiej celuj w tablicę, a piłka odbije się od niej i wpadnie dokładnie tam, gdzie chcesz!

Dodał(a): Hep Wtorek 20.09.2011