League of Legends i luksusowa marka podjęły współpracę

Jedna z najbardziej ekskluzywnych francuskich marek rozpoczęła współpracę z Riot Games. Topowi projektanci stworzą elementy kultowej gry „League of Legends".
LoL.JPG

„League of Legends" obchodzi w tym roku okrągłe dziesiąte urodziny. Codziennie gra w w nią ponad 27 milionów użytkowników na całym świecie. Nie dziwi więc, że tak olbrzymim rynkiem zainteresował się świat mody. 

Słynący z produkcji luksusowych toreb i walizek Louis Vuitton zapowiedział współpracę z twórcami kultowej „League of Legends”. Finał tegorocznych mistrzostw świata „LoL” odbędzie się w Paryżu, więc współpraca z francuskimi projektantami nie jest niczym zaskakującym.

Artyści z Louis Vuitton stworzyli futerał na ważący 32 kg Puchar Przywoływacza, który jest główna nagrodą w rozgrywkach. Oprócz tego, do dyspozycji graczy trafią kapsuły i nowe skórki z charakterystycznym logo. 


Francuski dom mody flirtował już ze sportem, ale po raz pierwszy wchodzi do świata gier komputerowych. Louis Vuitton współpracował z FIFA, dla której w 2015 roku stworzył luksusową walizkę do przewożenia finałowego trofeum.

Podoba skrzynia powstała do przechowania Pucharu Webb Ellis, który wręczany jest mistrzom świata w rugby. Z kolei z okazji Mistrzostw Świata w Rosji, marka zaprezentowała kolekcję dodatków inspirowaną kształtem klasycznej piłki do gry w nogę.

Mistrzostwa „LoL” rozpoczynają się 2. października i potrwają do 10. listopada. W tym czasie, zawodnicy będą toczyć rozgrywki w Berlinie i Madrycie, natomiast wielki finał odbędzie się w stolicy Francji. Zmierzą się w nich 24 drużyny z całego świata. Wśród zawodników znajduje się pochodzący z Polski Marcin „Jankos” Jankowski.


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Wtorek 24.09.2019