Łachy na mundial

Mundial za pasem. Pora poznać odzienie drużyn w jakim będą haratać w gałę!

piłka w bramceAleż to będzie mundial! Jaramy się już dziś! Na myśl o nim nasze ciało przeszywa dreszczyk emocji. Wychodzimy z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony więc zaczęliśmy robić zapasy naszego ulubionego piwa.  Dziewczyna ma już rezerwację u rodziców na ten okres.

Znamy już grupy, terminarz więc pora na poznać stroje w jakich finaliści będą uganiać się za piłką po brazylijskich stadionach.


Grupa A:

Brazylia

Gospodarze bez szału. Firma odzieżowa przygotowała im aż trzy rodzaje koszulek. Żółte, niebieskie i zielone. Najładniejsze niebieskie. Zielone do kraju canarinhos pasują jak sok do piwa.

brasil.jpg

Chorwacja
Pierwszy komplet w tradycyjną biało-czerwoną kratę. Drugi niebieski z kratą na rękawach. Rewolucji nie ma! Chorwacja od dawien dawna występuje w takich strojach.

croacia.jpg

Meksyk
Stylistów poniosło. Zielone koszulki, czyli te główne są okropne. Drugi komplet urodą też nie grzeszy. Jeśli piłkarze będą grać tak jak ubrali ich styliści z grupy nie wyjdą!

mesico.jpg

Kamerun
Podobnie jak w przypadku Meksyku pierwszy komplet jest zielony i równie brzydki. Drugi jest o niebo lepszy. Żółty, co prawda bije po oczach ale jeśli porównamy go z zieloną koszulką na której znajdziemy czarne znaczki wypada zdecydowanie na plus.

kamerun.jpg

Grupa B

Hiszpania
Drugi komplet koszulek jednych z faworytów do zwycięstwa w całej imprezie jest jednym z najładniejszych z całego zestawienia. Czerń z seledynem sprawia kapitalne wrażenie. W sumie jak i gra chłopaków.

espania.jpg

Holandia

Tutaj także szał. Niby kolory te same co zawsze, ale łachy wpadają w oko. Pierwszy komplet tradycyjnie pomarańczowy. Drugi  niebiesko - granatowy. Na mecz z Hiszpanami już teraz ostrzymy sobie zęby.

holandia.jpg

Chile
W tym kraju podobno do dzisiaj płaczą po losowaniu. Reprezentacja z Ameryki Południowej nie wyjdzie z tej grupy. Nie ma na to najmniejszych szans. Do strojów też się nie przyłożyli...

chile.jpg

Australia
Tu zdania są podzielone. Nie chodzi o grę bo z Chilijczykami będą bili się o trzecie miejsce w grupie, ale o koszulki. Jednym się podobają drugim nie. Na nas szczególne wrażenie zrobiła zwłaszcza granatowa
koszulina.
Australia.jpg

Grupa C

Kolumbia
W tej grupie wszystkie koszulki dostosowane są do poziomu piłkarskiego ekip, które w nich wybiegną. Kolumbia - wiadomo.

Kolumbia.jpg

Grecja
Tradycyjnie. Jedne białe, drugie niebieskie. Gołym okiem widoczny kryzys.

Grecja.jpg

Wybrzeże Kości Słoniowej

Ta ekipa wydaje się być faworytem do wygrania grupy. Koszulki skromne. Schludne. Pomarańczowe i zielone.

WKS.jpg

Japonia
Z tym seledynem to przesadzili. Chociaż z drugiej strony jest tak "oczojebny", że zastanawiamy się czy nie jest to zagranie taktyczne ...

japonia.jpg

Grupa D

Anglia
Anglicy liczą, że coś ugrają. Naszym zdaniem się przeliczą. A wracając do koszulek - bez szału.

Anglia.jpg

Włochy

Włosi po swojemu. Pierwszym wyborem będzie niebieska koszulka z kołnierzykiem, którego żaden szanujący się hipster by się nie powstydził. Druga jest o wiele ładniejsza. Biała w wąziutkie niebieskie paseczki. We Włoszech liczą na medal. Może być ciężko.

wlochy.jpg

Urugwaj
To już nie ta sama ekipa co cztery lata temu. Stroje błękitne i białe. Według nas nie wyjdą z grupy.

urugwaj.jpg

Costa Rica

Nie tylko najsłabsza, ale i najgorzej ubrana ekipa grupy. Kto wie czy i całych Mistrzostw. Stylista do zmiany!

Kostaryka.jpg

Grupa E


Szwajcaria
Helweci to spokojny naród także i stroje uszyli wyważone. Szału nie ma. Brak polotu. Ot, zwykła czerwień i biel.


Szwajcaria.jpg

Ekwador
Stroje inspirowane papugami z amazońskiej dżungli. Nie podobają nam się w ogóle. Kilka lat temu podobne widzieliśmy na bazarze.

ekwador.jpg

Francja
Paryż to stolica mody więc piłkarzom znad Sekwany nie wypada brać w byle czym. Ładne, schludne. Można by rzec - Francja elegancja!

Francja.jpg

Honduras
Z szacunku dla Honduran rozpisywać się nie będziemy ...

honduras.jpg


Grupa F

Argentyna
Faworyt grupy i jeden z faworytów mundialu. Pierwszy komplet jak zawsze. Biały w podłużne jasno niebieskie paski. Drugi granatowy u góry, niebieski u dołu. Kolor zmienia się wraz z poziomymi pasami.

Argentyna.jpg

Bośnia
Stroje bez rewelacji. Patrząc na nie mamy wrażenie, że są, bo muszą. No, ale łachy nie grają...

bosnia.jpg

Iran
Najlepszym komentarzem będzie jego brak.

Iran.jpg

Nigeria
Brzydkie. Zarówno pierwszy jak i drugi zestaw. Stylista chyba miał kaca.
Nigeria.jpg

Grupa G

Niemcy
Oni nawet nie ukrywają, że lecą do Brazylii po złoto. Patrząc na ich genialną kadrę wydaje się to wielce prawdopodobne. W końcu w piłkę grają dwie drużyny, a i tak zawsze wygrywają Niemcy, którzy na mundial przygotowali ładne koszulki. Chodzi nam zwłaszcza o pierwszy komplet. Drugi w czarno-czerwone poziome pasy niezbyt przypadł nam do gustu.

Niemcy.jpg

Portugalia

Podstawowy komplet uznajemy za jeden z najładniejszych na całym mundialu. Ładnie będzie prezentował się na ciele nażelowanej pierwszej strzelby kraju czyli Cristiano Ronaldo. Niektórzy twierdzą, że to właśnie "Brazylia Europy" będzie czarnym koniem w Brazylii.

Portugalia.jpg

Ghana
Białe koszulki w nie wiadomo co oznaczające szlaczki na kapturach. Drugi komplet przemilczymy.

Ghana.jpg

USA
Pierwszym wyborem będą białe koszulki z wąskimi paskami na rękawach i kołnierzyku. Koszulki są śnieżnobiałe więc łatwo będą się brudziły. Drugi komplet jest żenujący.

USA.jpg

Grupa H

Belgia
Mówi się, że to będzie czarny koń mundialu. Na finał szans nie mają, ale kto wie, czy nie załapią się do czwórki. Czerwone lwy są tak pazerne na sukcesy, że zabierają ze sobą aż trzy komplety koszulek. tak na wszelki wypadek...

Belgia.jpg

Rosja
Jak zwykle w swoim stylu. Rosja to przede wszystkim stan umysłu...

Rosja.jpg

Algieria
Patrz Iran...

Algieria.jpg

Korea
Stroje jak reprezentacja. Przeciętne ...

Korea.jpg


Dodał(a): Johny B. fot.globesporte.globo.com Piątek 04.04.2014