KSW wydało oświadczenie ws. Michała M.

Federacja KSW, w której walczył zatrzymany fighter Michał M. - były mistrz wagi średniej tej organizacji, wydała komunikat, który jest jej oficjalnym stanowiskiem.
michal-m-ksw.jpg

Michał M., zatrzymany we wtorek zawodnik MMA, związany jest z Federacją Konfrontacja Sztuk Walki od 2006 roku. Jest bardzo charakterystyczną i jasną postacią każdych zawodów. Uwielbiany przez publiczność i innych wojowników, zawsze mógł liczyć na ich wsparcie.

Oficjalny komunikat KSW ma również taki wydźwięk. Wszak nie wiadomo jeszcze za co Michał został zatrzymany, czy zostaną mu postawione jakiekolwiek zarzuty oraz czy jest winny jakimkolwiek nielegalnym działaniom.

"Stanowisko ws. Zatrzymania Michała Materli:

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi w sprawie zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, oświadczamy, że KSW zajmie stanowisko w tej sprawie w momencie podania przez organy państwowe do wiadomości publicznej informacji nt. powodów zatrzymania oraz ewentualnego prawomocnego wyroku sądu.

Cenimy i szanujemy Michała Materlę jako sportowca.

Mamy też świadomość, że dla wielu wojowników sport stał się nową, lepszą drogą, dzięki której wyszli z trudnych życiowych sytuacji – dlatego z zasady nie skreślamy nikogo, kto naprawił swoje błędy i uregulował sytuację prawną, za przeszłość.

Jednocześnie, w KSW nie ma i nie będzie miejsca na naruszanie prawa. I w tym zakresie KSW nie będzie stosowało taryfy ulgowej wobec kogokolwiek.

Czy w tym przypadku prawo zostało złamane, zdecyduje sąd i jego prawomocny wyrok."

żródło: www.kswmma.comDodał(a): Tadek Woźniak Środa 14.12.2016