Kontuzje Travisa Pastrany

Ile kontuzji może znieść sportowiec zanim się podda? Tego człowieka nie zatrzymał ani trzykrotny uraz kręgosłupa, ani kilkadziesiąt złamań, ani liczne wstrząsy mózgu. Udowadnia, że po tym wszystkim można nadal być w pełni sprawnym i łamać prawa fizyki ujeżdżając motocykl.
travis pastrana kontuzje


Travis Pastrana zanim na dobre zaczął wygrywać, zaliczył parę kontuzji. Najpoważniejsza z nich, po której jego dalsza kariera wisiała na włosku, trafiła go w wieku 14 lat. Po wysokim skoku wbił się w hopkę, na której miał wylądować. W niecałą sekundę wyhamował z 80 do 0 km/h. Jego organizm tego nie dźwignął. Kręgosłup oderwał się od miednicy, a tę zalała połowa krwi jaka w nim krążyła. Dzięki szybkiej reakcji ojca, obserwującego całe zdarzenie, a także medyków i lekarzy, którzy przeprowadzili na nim kilka operacji i sześć transfuzji krwi, przeżył i może nadal zabawiać nas, mrożąc krew w naszych żyłach. Przez trzy miesiące jeździł na wózku inwalidzkim, jednak i na nim próbował jazdy ekstremalnej.

Po tym okresie otrzepał się z pajęczyn, którymi trochę zarósł przez ograniczoną mobilność i maksymę Nietzschego „co nas nie zabije, to nas wzmocni” obrał za życiowe motto. Jeździł coraz lepiej, wygrywał coraz więcej. Sukcesy odnosił nie tylko w FMX, ale i w rajdach samochodowych. Jednak kolejne starty przynosiły kolejne kontuzje. Tak naprawdę ile ich było, nie pamięta sam Travis. Ale jego zagorzali fani spisali co najważniejsze. Na długiej liście znalazły się między innymi:
- dwukrotnie połamany kręgosłup,
- roztrzaskane kolana - lewe 9 razy, prawe 6 razy,
- zerwane więzadło krzyżowe przednie i tylne w kolanie,
- zerwane więzadło poboczne strzałkowe oraz poboczne piszczelowe,
- dwukrotnie połamany lewy nadgarstek i kciuk w lewej dłoni,
- połamany prawy łokieć,
- połamany bark,
- co najmniej 25 wstrząsów mózgu.

Travis Pastrana ma w swoim ciele mnóstwo metalowych płytek i śrub, które trzymają go, by się nie rozsypał. No ale czy można się dziwić tej liście kontuzji jeśli ten showman wyskakuje z samolotu bez spadochronu?Travisa Pastranę i jego Nitro Circus Live możesz obejrzeć już 14 grudnia w Warszawie. Będzie to jedyny w Polsce show tej grupy, więc nie może cię tam zabraknąć! Bilety możesz kupić lub dostać od nas za darmo. Wystarczy wygrać w naszym konkursie.


Dodał(a): gianni Wtorek 05.11.2013