Kliczko emerytowanym mistrzem

Władze federacji WBC pozbawiły mistrzowskiego pasa zaangażowanego w politykę starszego z braci Kliczko. Od teraz nosi status champion emeritus
Wicia Kliczko.jpg

Do wczoraj Ukrainiec miał czas na podjęcie decyzji czy przystąpi do walki z oficjalnym pretendentem do tytułu Kanadyjczykiem Bermanem Stivernem. Mający coraz większe aspiracje polityczne sportowiec nie dał odpowiedzi  w związku z czym włodarze federacji nadali mu status champion emeritus, a pas od teraz jest wakujący. Jeśli pięściarz zdecyduje się na powrót na ring automatycznie uzyska status oficjalnego pretendenta do tytułu i od razu będzie mógł walczyć o tytuł.

belka_zobacz-galerie.jpg

W tej chwili nie wiadomo kto stanie do walki o pas uchodzącej za najbardziej prestiżową federację WBC. Najwięcej szans mają na to Berman Stiverne oraz zajmujący w rankingu miejsce tuż za nim dobry znajomy Tomasza Adamka Chris Arreola. Czwarty jest Bryant Jennings, który 25 maja zabuksuje z Arturem Szpilką.

Na zawodowych ringach starszy z ukraińskich braci występuje od 1996 roku. W swojej bogatej karierze stoczył 47 walk. Wygrał 45. Przegrał dwie. Walkę z Byrdem przez kontuzję, z Lewisem przez kontuzję oka. Walczył z dwoma Polakami. Zarówno Alberta Sosnowskiego jak i Tomasza Adamka zbił na kwaśne jabłko.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Wtorek 17.12.2013