Khalidov vs Materla!

Starcie, na które czekali wszyscy, ale nie wszyscy wierzyli, że do niej dojdzie. To musiało nastąpić, bo w końcu trzeba ustalić, kto dominuje w wadze średniej federacji KSW. Obaj panowie zapierali się, że nie staną naprzeciwko siebie w ringu ze względu na przyjaźń, jaka ich łączy.
mamed-materla.jpg

fot.: youtube.com

Podczas 33. gali Konfrontacji Sztuk Walki w Krakowie, która odbędzie się 28 listopada 2015 roku dojdzie do historycznego starcia. Określane pojedynkiem wszech czasów wyłoni niekwestionowanego mistrza wagi średniej KSW. Naprzeciwko siebie staną czempioni najwyższej próby – Mamed Khalidov i Michał Materla. Ich nazwiska przyciągają na gale rzesze wiernych fanów, a walki elektryzują i stawiają kibiców KSW na nogi.

Mamed Khalidov po walce z Melvinem Manhoefem 8 czerwca 2013 roku stwierdził, że najlepszym zawodnikiem wagi średniej w Polsce jest Michał Materla, ale z nim nie będzie się bił nigdy, bo to jego przyjaciel. Jak się jednak okazuje, panowie podchodzą do sprawy profesjonalnie i potrafią rozdzielić układy prywatne od sportowych.

Wypowiedź odnośnie walki z Michałem Materlą zaczyna się od 2:33


Jeszcze w maju tego roku podczas gali KSW 31 Mamed trzymał kciuki za Materlę podczas obrony pasa w walce z Tomaszem Drwalem, ale stwierdził, że nie wyobraża sobie walki z Michałem.

35-letni Mamed Khalidov szlifuje formę po operacji kręgosłupa, którą przeszedł w grudniu ubiegłego roku. Dzięki niej nadal będzie mógł walczyć. Podczas 29. gali KSW 6 grudnia 2014 z Brettem Cooperem był na silnych środkach przeciwbólowych.


MAMED CHALIDOW
Wzrost: 183 cm
Waga: 84 kg
Wiek: 35 lat
Rekord MMA: 30 (zwycięstwa) – 4 (przegrane) – 2 (remisy)

MICHAŁ MATERLA
Wzrost: 183 cm
Waga: 84 kg
Wiek: 31 lat
Rekord MMA: 22 (zwycięstwa) – 4 (przegrane)


Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: Iwona Dziobek / youtube.com Piątek 11.09.2015