Kamil Grosicki autorem bramki roku w Hull City

Bramka skrzydłowego polskiej reprezentacji strzelona w meczu przeciwko Sheffield United została uznana najładniejszym golem sezonu 2017/18 zdobytym przez zawodnika Hull City.

 

GOAL Of THE SEASON 2018 ⚽️💪🏆😁#hullcity #grosicki

Post udostępniony przez ⚽️TurboGrosik⚽️ (@kamilgrosicki10)

 

Grosickiego do Anglii ciągnęło od dawna. Trafił tam może nieco później niż zakładał, a poziom rozgrywkowy, na którym przyszło mu rywalizować również nieco odbiegał od tego wymarzonego, ale „TurboGrosik” i tak nie zawiódł nadziei, pokładanych w nim przez kibiców i włodarzy Hull City. W bieżącym sezonie był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny – wystąpił w 37 meczach ligowych (oraz w jednym pucharowym), w których strzelił 9 bramek oraz zanotował 6 asyst, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem.

Jedno z owych dziewięciu trafień charakteryzuje się wyjątkową urodą. W 29. minucie rozgrywanym w listopadzie spotkania przeciwko Sheffield United Grosicki otrzymał podanie od Fraziera Campbella. Nie widząc możliwości dalszego rozegrania piłki, zdecydował się na strzał z odległości około 25 metrów. Uderzenie było tak precyzyjne, że pomimo rozpaczliwej próby interwencji bramkarza Simona Moore’a piłka trafiła do siatki.

Wielka szkoda, że całe spotkanie zakończyło się porażką Hull w stosunku 1-4, a show skradł napastnik Sheffield Leon Clarke, który zdobył wszystkie bramki dla swojej drużyny.
Laur bramki roku dla Grosickiego to drugie wyróżnienie, które w tym roku otrzymał polski piłkarz grający na zapleczu Premier League. Wcześniej pisaliśmy o bramkarzu Ipswich Town Bartoszu Białkowskim, który po raz trzeci z rzędu został wybrany przez fanów najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.instagram.com/kamilgrosicki10/ Środa 09.05.2018