Jakie szanse ma reprezentacja Polski na wygraną w Mistrzostwach Świata 2018?

Firmy bukmacherskie dość nisko oceniają szanse Roberta Lewandowskiego i spółki na triumf w nadchodzących mistrzostwach, które odbędą się w Rosji.

puchar-swiata-16a4029efe90e83a53e5dd6f125ce5dc_2727bf.jpg

Grono faworytów zbliżającego się wielkimi krokami turnieju można wytypować w ciemno – należą do nich oczywiście Brazylijczycy, Niemcy, Hiszpanie i Francuzi. Zapewne dołączyliby do nich Włosi, jednak tym razem kwalifikacje nie poszły po ich myśli, więc Buffona i kolegów w Rosji nie zobaczymy. A jak wyglądają szanse Polaków? Przemek Barankiewicz podzielił się na Twitterze interesującym zestawieniem, przygotowanym przez serwis Predictwise, który zajmuje się agregowaniem stawek bukmacherów.

Zrzut ekranu 2018-03-28 o 16.24.52.jpg
Największe szanse na zwycięstwo w turnieju bukmacherzy dają Brazylijczykom (18%). Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie – zawodnicy z kraju kawy z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za blamaż, który popełnili cztery lata temu przed własną publicznością. Do tego coraz ważniejszą rolę w kadrze odgrywają młodzi, niezwykle utalentowani zawodnicy, tacy jak Gabriel Jesus z Manchesteru City (którzy przesądził o ostatnim zwycięstwie w meczu towarzyskim nad Niemcami. Na drugim miejscu znaleźli się właśnie nasi zachodni sąsiedzi (17%), a na kolejnych Hiszpanie oraz Francuzi (po 13%).
Jeśli chodzi o Polaków, to nasze szanse nie są zbyt duże – zdaniem bukmacherów jesteśmy trzynastą w kolejności drużyną, która może sięgnąć po najwyższy laur. Fachowcy dają na 1,3% szans na zwycięstwo, wyżej oceniając chociażby naszych grupowych rywali, czyli Kolumbijczyków. W zestawieniu zabrakło Senegalu i Japonii, zatem mocno teoretyzując powinniśmy nie mieć większych problemów z wyjściem z grupy.
Przed ostatnimi mistrzostwami Europy Polacy byli oceniani podobnie – znaleźli się na dziesiątym miejscu, jeśli chodzi o faworytów do zwycięstwa w turnieju.


Dodał(a): Piotr Majewski Środa 28.03.2018