Jak zrobić domową siłownię

Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie masz ochoty wydawać kilkudziesięciu złotych co miesiąc na karnet na siłownię? Zrób sobie siłkę w domu. My ci powiemy jak.
iStock-842436644.jpg

Domowa siłownia jest lepsza od zwykłej przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze – oszczędzasz kasę na comiesięczny karnet, który bez z tzw. „multisporta” z pracy może kosztować naprawdę krocie (100-120 zł/miesięcznie). Po drugie – oszczędzasz czas na dojazdy oraz szukanie sprzętów do ćwiczeń. W końcu nie każdy ma siłkę pod nosem albo w biurowcu swojej firmy, a jeśli już jakaś się znajdzie, to nie ma gwarancji, że napakowani lalusie, o których zaraz będzie mowa, nie zajmą wszystkich sprzętów, bo akurat robią piątą serię selfie.

W końcu po trzecie i najważniejsze – oszczędzasz sobie wstydu i kompromitacji przed wspomnianymi już napakowanymi i opalonymi lalusiami, gotowi są cię wyśmiać, jeśli na początku treningów spocisz się jak prosię, twoja technika ćwiczeń na cudem odnalezionym wolnym sprzęcie będzie trochę kulawa albo puścisz głośnego bąka z wysiłku. 

Domowa siłka rozwiązuje wszystkie te problemy. Kasę wydajesz raz, nigdzie nie musisz dojeżdżać, bo wystarczy, że przejdziesz z kuchni do garażu i możesz pierdzieć jak głośno tylko chcesz, bez obaw że ktoś cię wyśmieje. Przy tym wszystkim nie musisz ćwiczyć na sprzęcie, ociekającym potem jakiegoś tłuściocha, który korzystał z niego przed tobą, a efekty treningów są dokładnie takie same, jak na zwykłej siłowni. Same zalety. Chyba więc już jesteś przekonany, że warto. Teraz pokażemy ci jak. 

Jak zrobić domową siłownię

Żeby zrobić domową siłownię potrzebujesz dwóch rzeczy: miejsca i sprzętu. Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym to z tym pierwszym nie będzie problemu, ale my zakładamy, że mieszkasz w bloku. Dlatego jeśli nie masz piwnicy lub garażu, proponujemy wybrać najmniej zagracony meblami pokój w mieszkaniu, który jednocześnie będzie na tyle przestronny, że nie wyłamiesz sobie nadgarstków podczas bardziej zamaszystych ćwiczeń.


Domowa siłownia - co kupić

Nie martw się jednak, że domowa siłownia zagraci ci na zawsze przestrzeń mieszkalną i będziesz musiał przeprowadzić się własnej fury. Wszystkie sprzęty, które pomogą ci wyrzeźbić klatę Pudziana są bardzo kompaktowe i łatwo je schować do szafy. Absolutnie niezbędnych sprzętów jest poza tym tylko pięć. Co więc kupić do domowej siłowni? Następujące rzeczy:

- gryf prosty o długości 150 cm
- talerze do obciążania gryfu - około 100 kg
- dwa hantle z możliwością zmiany ciężaru (mniej więcej do 20 kg na łapę)
- ławeczka z regulacją skosu i stojakami
- drążek montowany do ściany
- ekspander

Domowa siłownia - koszt

Przy w miarę rozsądnym wydawaniu kasy powinieneś zmieścić się z zakupem tych wszystkich sprzętów w mniej więcej 800 złotych, czyli jest to kwota, którą musiałbyś zapłacić za kilkumiesięczny karnet na siłkę. A więc jeśli wytrwasz w ćwiczeniach powyżej roku, to koszt chodzenia do profesjonalnych klubów fitness już dawno ci się zwróci.

Przy czym, co bardzo istotne, każdy z tych sprzętów, przy odpowiednim programie treningowym i właściwej diecie, jest absolutnie wystarczający do tego, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę greckiego boga.

Domowa siłownia dla zaawansowanych

Oczywiście nie musisz ograniczać się jedynie do tych przyrządów i jeśli trening rzeczywiście wejdzie ci w krew, możesz pomyśleć o rozbudowaniu swojej domowej siłowni o kolejne sprzęty. Mogą to być wyciągi do ćwiczenia mięśni pleców, stojak na sztangę do wykonywania przysiadów z obciążeniem, tak zwany modlitewnik, ławeczka do brzuszków, rower stacjonarny czy też gryf łamany. Łączny koszt tych przyrządów również waha się w okolicach 1000 złotych i z greckiego boga pozwala przemienić się w prawdziwego Pudziana czy innego Burneikę.

A gdy już będziesz miał to wszystko, a na widok twojego ciała wszystkie seksowne fitnesski będą dostawać ślinotoku i wypieków na twarzy proponujemy zakupić przedmiot zwieńczający całą twoją domową siłownię. Jest nim duże lustro. No bo w końcu czemu ty nie możesz robić sobie efektownych samojebek, jak te wszystkie lalusie z siłki?

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ FITNESSKI:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 10.01.2018