Jak przygotować się na narty i snowboard. Trening na stok

Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich snowboardzistów. Jest też znany z tego, że perfekcyjnie przygotowuje się do sezonu zimowego. Dziś przygotuje ciebie.
pawlusiak-otw.jpg


Nawet tacy artyści sportów zimowych jak Wojtek Pawlusiak zanim ruszą na stok, przygotowują się fizycznie do sezonu. I nie chodzi o podniesienie sobie tętna nerwowymi próbami odnalezienia sprzętu snowboardowego czy narciarskiego w czeluści piwnicy. Jeśli na stoku twoja rozgrzewka polega na wypiciu grzańca, to pierwszy zjazd może zakończyć się kontuzją. Popularny „Gniazdo” pokazuje nam swój trening, który idealnie przygotowuje go do skakania na desce po poręczach, budynkach i infrastrukturze, która niekoniecznie służy do ślizgania się po niej. Weź z niego przykład!

JAK TRENOWAĆ
Podane ćwiczenia to jeden obwód, wykonaj go trzykrotnie z dwuminutową przerwą między każdym z nich. Nie gwarantuje to, że będziesz śmigał jak Wojtek, ale przynajmniej nie zrobisz sobie krzywdy. No chyba że także na stoku zaczniesz naśladować jego wyczyny.

TRENING WOJTKA "GNIAZDO" PAWLUSIAKA:


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot. Łukasz Falkowski Czwartek 23.01.2020