I po zawodach - koniec sezonu WakeGP w Jachrance

Widok rozświetlonych MasterCraftów przecinających Narew po zmroku i Olek Lange na świecącej desce, był spektakularnym zwieńczeniem całej serii WakeGP 2018.
DSC07546.jpg

Z każdym kolejnym rokiem widać niesamowity rozwój wakesurfingu. Tricki, które riderzy nieśmiało próbowali wykonać jeszcze na początku tego sezonu, siadały jeden za drugim podczas fianłowych zawodów w na plaży Hotelu Warszawianka w Jachrance. 

Zawodnicy naprawdę produktywnie spędzili czas między edycjami WakeGP i doszlifowali swoje skille, by dać publiczności powody do aplauzu. A ta, jak się okazuje, jeździ za nimi po całej Polsce, by zobaczyć swoich faworytów w akcji na jedynych takich zawodach w kraju.

DSC07745.jpg

Wodne show świetnie uzupełniły atrakcje na lądzie. Adrianna Piechówka pomagała rozruszać nasze ciała na warsztatach tanecznych, chłopaki ze Spinlab DJ School uczyli, jak profesjonalnie obracać winylami na deckach, niezawodna Martina M. zaserwowała ucztę dźwięków, a didżeje Anusz i Kebs do rana nadawali rytm naszym występom na parkiecie.

Po zmroku nadszedł moment, który rozgrzewa publiczność najmocniej. Rozświetlona łódź i deska, na której pływa rider, były jedynymi jasnymi punktami na wodzie. Mimo trudnych warunków, Aleksander Lange dał spektakularny pokaz, którym postanowiliśmy nieco zaburzyć harmonogram imprezy i przeciągnęliśmy go, żeby widzowie mogli jak najdłużej podziwiać ten karkołomny wyczyn, ostatni już w tym sezonie.

DSC08297.jpg

Lista zwycięzców WakeGP Jachranka 2018:
Kategoria Junior:
Filip Vlcek (Czechy)
Leon Frant (Polska)
Iwo Frant (Polska)

Kategoria Women:
Jana Vlcek (Czechy)
Maja Śmietana (Polska)
Michaela Betlamova (Czechy)

Kategoria Men:
Tomek Frant (Polska)
Martin Vlcek (Czechy)
Aleksander Lange (Polska)

Tegoroczna edycja WakeGP pokazała, że wakesurfing rozwija się jeszcze prężniej, niż nam się na początku wydawało. Coraz więcej zawodników, widzów i zainteresowania, nie tylko w środowisku sportów wodnych, potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek i że ambitne plany na organizację zawodów na większą skalę, są od dziś naszym realnym planem działania. W przyszłym roku to będzie jeszcze większy sztos!

DSC08058.jpg

Dodał(a): CKM/ fot. Daniel Petryczkiewicz Poniedziałek 27.08.2018