Honda stworzyła najszybszą kosiarkę na świecie

Chociaż wydaje się to całkowicie niewiarygodne, to ta kosiarka jest szybsza od większości kilkunastoletnich Civiców z zamontowanymi spoilerami i specjalnymi nakładkami na pedały.

honda.jpg

Honda to firma ze sporymi zasługami, jeśli chodzi o tworzenie szybkich pojazdów z wysokoobrotowymi silnikami o irytującym brzmieniu. Tym razem japońska firma postanowiła odzyskać rekord, jeśli chodzi o stworzenie najszybszej kosiarki na świecie. Pierwszy raz ta sztuka udała im się w 2014 roku – wówczas inżynierowie Hondy zbudowali pojazd o nazwie Mean Mower, któremu udało się rozpędzić do ponad 187 kilometrów na godzinę. Jeszcze w tym samym roku rekord został im odebrany przez norweską ekipę. Tym razem Japończycy zdecydowali się na zabieg, który ma im pomóc nie tylko w odzyskaniu rekordu, ale również utrzymaniu go przez lata.

Aby stworzyć nową najszybszą kosiarkę na świecie sięgnięto po ciężkie działa. A konkretnie po silnik, który wcześniej napędzał motocykl CBR1000RR Fireblade SP. Mowa o szesnastozaworowej jednostce o pojemności jednego litra, która kręci się do 13 tysięcy obrotów na minutę, generując przy tym moc 189 koni mechanicznych. Dzięki temu nowa wersja Mean Mowera (Honda zdecydowała się nie zmieniać nazwy) ma się rozpędzać do prędkości ponad 215 kilometrów na godzinę!

Poprzedniego Mean Mowera również napędzał silnik z motocykla – konkretnie 110-konna, litrowa jednostka z Hondy VTR 1000F Firestorm.Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Poniedziałek 19.03.2018