Grali w hokeja na Morskim Oku. TPN zapowiada kary

Zima w tym roku zawiodła wielu fanów śnieżnego szaleństwa, ale dała niezłą frajdę entuzjastom hokeja – a przynajmniej tym, którzy wybrali się do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tam po raz pierwszy w historii rozegrano mecz na zamarzniętym Morskim Oku.

Ci byli zawodnicy hokeja mieli wyjątkowy pomysł na spędzenie weekendu. Zamiast gnieździć w zadaszonych halach lub grać na miejskich lodowiskach, postanowili sami zorganizować sobie mecz i to w bardzo wyjątkowym miejscu. Wczesnym porankiem zawodnicy najpierw odśnieżyli zamarznięte Morskie Oko, rozstawili bramki i rozpoczęli pokazową rozgrywkę. Powstały dwie drużyny "czarnych" i "szarych". Mecz zakończył się wynikiem 11:7 dla tych pierwszych.


Drużyny składały się głównie z byłych hokeistów Podhala Nowy Targ, obecnie grających hobbystycznie w drugoligowej drużynie Gazdy. W sumie w tym szalonym pomyśle udział wzięło 19 zawodników. Jeden z nich był głównym inicjatorem meczu: "Pomysł zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować" – powiedział portalowi podhaleregion.pl hokeista Mariusz Jastrzębski.
Pomysłodawca dodał, że posiadali zgodę władz parku na przeprowadzenie takiej rozgrywki: "Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję. Pomysł wypalił, więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą "pompą".


Pomysł tak bardzo spodobał się hokeistom, że zaczęli planować przyszłoroczną edycję, ale najwyraźniej władze parku chcą ukrócić tę inicjatywę. Tatrzański Park Narodowy twierdzi, że nie wydał zgody na organizowanie tego wydarzenia. "Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu" – powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN. Dodała, że konsekwencje zostaną wyciągnięte po kontakcie z organizatorami. Władze parku zapowiedziały także, że nie przewidują zgody na organizację powtórki. 

SPRAWDŹ TEŻ: Krążek od hokeja przebił pierś byłej gwieździe porno


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Maciej Gębacz - Heimdall Fotografia Wtorek 25.02.2020