Gra o Tron strongmanów

Hafthor Julius Bjornsson (Hafþór Júlíus Björnsson), który występuje w czwartym sezonie „Gry o tron” jest drugim najsilniejszym człowiekiem świata, ale ma aspiracje, by zdominować innych strongmanów.
gra-o-tron-mountain.jpg

Siłaczem został po kontuzji kostki, której doznał podczas gry w koszykówkę. Basketem zajmował się zawodowo przez trzy lata. Wyobraź sobie pędzącego kolosa o wzroście 206 cm i wadze 191 kg! Choć obstawiamy, że nad masą zaczął pracować dopiero, gdy zajął się ciężarami. Obecnie jego zapotrzebowanie energetyczne to 10 000 kalorii, czyli cztery razy więcej niż przeciętnego mężczyzny.

UWAGA, SPOILER! (omiń ten fragment, jeśli nie oglądałaś/eś 8. odcinka najnowszej serii)
Jego postać w kultowym serialu "Gra o tron" - Gregor „The Mountain” Clegane - miażdży czaszkę swemu adwersarzowi podczas bitwy, która była wynikiem procesu Tyrona Lannistera. Wyobraź sobie, że zgniatasz owoc kiwi – z taką łatwością Góra rozprawia się z głową Żmii. Wierzymy, że gdyby zaszła taka potrzeba, Hafthor poradziłby sobie z tym zadaniem bez konieczności zastosowania efektów specjalnych.Hafthor Julius Bjornsson na początku marca występował też w zawodach 2014 Arnold Strongman Classic, czyli igrzyskach siłaczy organizowanych przez byłego gubernatora Kaliforni – pana Schwarzeneggera. Co prawda zajął tam piąte miejsce, ale wykręcił drugi najlepszy wynik w martwym ciągu, zaraz po Litwinie Zydrunasie Savickasie.


Gdy Islandczyk akurat nie gra w serialach lub nie staje w szranki z innymi strongmanami, pracuje w banku jako ochroniarz. Uważamy, że Bjornsson marnuje się na tym stanowisku, a jego zdolności predysponują go raczej do roli windykatora.

Dodał(a): buddy / fot.: makinggameofthrones.com Sobota 07.06.2014