Góra z "Gry o tron" bije rekordy

Co robisz z pustą puszką po piwie? Celujesz jak do kosza albo nonszalancko wyrzucasz przez ramię. To samo robi „Góra” z „Gry o tron”, z tym że on miota pustą beczką po browarze i to na wysokość ponad 7 metrów!
hafthor-keg.jpg

Hafthor Julius Bjornsson (w oryginalnym zapisie: Hafþór Júlíus Björnsson) zasłynął przede wszystkim z roli Gregora „The Mountain” Clegane w kultowym już serialu „Gra o tron”. Jednak po godzinach bawi się w bicie różnych rekordów siłowych oraz startuje w zawodach strongmanów. Jest jednym z najsilniejszych ludzi Skandynawii, a i w świecie mało kto mu dorównuje.

Na ostatnich zawodach w Szwecji Hafthor pobił własny Rekord Guinnessa. Wziął zamach i przerzucił nad głową 15-kilogramową beczkę po piwie na wysokość 7,05 metra. Poprzednio rzucał co prawda wyżej, ale beczka była lżejsza. Nie dziwię się zatem, że scenarzyści „Gry o tron” w jeden z jego występów wpisali numer popisowy, polegający na zmiażdżeniu głowy przeciwnika.

Islandczyk mierzący 2,06 metra i ważący 190 kilogramów był niegdyś koszykarzem. Jednak kontuzja kostki wykluczyła go z uganiania się za piłką.W styczniu tego roku pobił inny rekord, a właściwie go ustanowił. Islandzka legenda głosi, że tysiąc lat temu siłacz zwany Orm Storolfson na własnych barkach przeniósł maszt statku, ważący 640 kg. Problem w tym, że wiking sprzed lat zrobił trzy kroki i złamał się pod ciężarem kłody. Hafthor Julius Bjornsson podniósł belkę i wykonał pięć kroków. Kolejne kroki obiecał skierować po tytuł najsilniejszego człowieka świata. Dwa tytuły najsilniejszego współczesnego wikinga już ma.


Dodał(a): Paweł Janusz Środa 02.12.2015