Gołota - Saleta 23 lutego!

23 lutego zatrzęsie się Ergo Arena. Tego dnia do ringu wejdą nasz pierwszy zawodowy Mistrz Europy Przemysław Saleta i czterokrotny pretendent do tytułu Mistrza Świata Andrzej Gołota!
Przemysław Saleta

(foto: Robi Zuchniewicz)

Dla jednego jak i drugiego walka będzie definitywnym pożegnaniem z ringiem. Będzie to koniec pewnej jakże pięknej i dramatycznej epoki w sportach walki. Obaj Panowie mieli się ze sobą zmierzyć dwukrotnie: w 2000 i 2005 roku. Za każdym razem z walki wycofywał się Gołota. Pierwszym razem za sprawą walki z Mike’m Tysonem, drugim z powodu kontuzji.


Andrzej Gołota swój ostatni pojedynek stoczył w 2009 roku przegrywając przez techniczny nokaut z Tomaszem Adamkiem. Na zawodowych ringach stoczył 51 walk. Wygrał 41, przegrał osiem, jedną walką remisując. W swojej karierze ma także jedną walkę – no contest z Tysonem.

Sonda

Wygra:Przemysław Saleta ostatni pojedynek bokserski stoczył w 2006 roku pokonując Eda Perry’ego. Na bokserskich ringach stoczył 50 walk: 43 wygrywając, siedem razy schodząc z ringu pokonanym. W 2002 roku, jako pierwszy Polak zdobył Mistrzostwo Europy wagi ciężkiej. W swojej bogatej karierze występował także na ringach MMA a także w K-1. Dwukrotnie pokonując „niezniszczalnego” Marcina Najmana.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 07.12.2012