Foot Darts - nowy sport

Jeśli zaczną produkować i sprzedawać te tarcze, staną się naprawdę bogatymi ludźmi. Połączenie dwóch ultra męskich sportów w surrealistycznej skali to coś, co wyciągnęłoby nas z powrotem na podwórko.
foot-darts.jpg

fot.: footsportsuk.co.uk

Uwielbiam takie momenty, kiedy powstają nowe dyscypliny sportowe. I nie muszą być całkiem świeże, może to być kompilacja dotychczas znanych aktywności. Tak jak w przypadku Subwing, bubble football czy Slamball, tak i w Foot Darts mamy do czynienia z połączeniem istniejących konkurencji.

Foot Darts wymyślili Brytyjczycy. Firma Foot Sports specjalizuje się w organizacji eventów sportowych, w szkoleniach młodych talentów i w wymyślaniu wszelkich odmian gier związanych z piłką nożną (Football Pool – bilard, Foot Bowl – kręgle, Foot Tennis, Foot Golf). Jednak to ta odmiana futbolu urzekła nas najbardziej i zastanawiamy się, dlaczego nie powstała wcześniej.

Strzałem w dziesiątkę – a w tym przypadku nawet w pięćdziesiątkę – było połączenie piłki nożnej i darta. Kopiesz włochatymi piłkami w stronę oklejonej rzepami wielkiej tarczy i zbierasz punkty jak w normalnych rzutkach. Z racji tego, że zrywanie futbolówek z gigantycznej, mierzącej siedem metrów szerokości i tyle samo wysokości tarczy, jest dość problematyczne, preferowana rozgrywka, to ustrzelenie jak największej liczby punktów kilkoma piłkami.Można oczywiście próbować klasycznych rozgrywek w darta, ale trzeba dopracować system odzyskiwania piłek z tarczy. Jednak ta aktywność jest na tyle emocjonująca, że nawet krótkie przerwy na czyszczenie pola nie spowodowałyby odpływu widzów.

Stacjonująca w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii firma udostępnia klientom Foot Darts w jednym z centrów handlowych od 15 lipca do 22 sierpnia. Nie wiadomo co będzie później, ale z chęcią wypożyczymy tarczę do testów redakcyjnych. A pomysłowym chłopakom sugerujemy opatentowanie wynalazku (jeśli jeszcze tego nie zrobili), bo produkcja tarcz przyniesie im krociowe zyski. Foot Darts mógłby  powodzeniem wyprzeć strzelnice z wesołych miasteczek!


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: footsportsuk.co.uk Wtorek 16.08.2016