Fitness: K1

Zauroczony sztukami walki chciałbyś uderzać jak Bruce Lee? Nic straconego. Potrzebujesz tylko dobrego treningu
k1

Przedstawiamy Zabita Samedova, jednego z czołowych zawodników federacji K—1, która łączy różne style walki. Zanim tu trafił Azer, walczył jako kick boxer i wygrał 29 starć przez nokaut, głównie po kopnięciach w głowę. Jeżeli chcesz mu dorównać, musisz zadbać o wiele drobiazgów. Równowaga, balans ciała i zwrotność to umiejętności, bez których nie masz co zaczynać. Kolejnym ważnym elementem jest fachowa dynamiczna rozgrzewka polegająca na rozciąganiu mięśni nóg, brzucha i pośladków. Cały cykl treningowy przygotowujący cię do wyprowadzania efektywnych i efektownych wysokich kopów skupia się na ćwiczeniu mięśni czterogłowych i dwugłowych ud. Koniec teorii. Włącz „Wejście smoka” i próbuj nogą trafić w żyrandol. Do skutku.

STOPA
To od sposobu jej ułożenia zależy efekt końcowy uderzenia. Najbardziej skuteczne są ciosy zadawane podbiciem i piętą. Uważaj na palce.

MIĘSIEŃ CZTEROGŁOWY UDA
Odpowiedzialny za dynamikę uderzenia. Im lepiej rozbudowany, tym szybciej twoja stopa dotrze do twarzy rywala.

STAW SKOKOWY
Właśnie na nim opiera się cały ciężar ciała w momencie wyprowadzenia ciosu. Uwaga! Bez odpowiedniej rozgrzewki łatwo o kontuzję!

MIĘŚNIE BRZUCHA
Od nich zależeć będzie siła ciosu i uniesienie nogi. Bez mocnych mięśni brzucha nie będziesz w stanie wykonać kopnięcia.


JAK NIE NOGĄ, TO PRAWYM NA SZCZĘKĘ
Nogami nie dajesz rady? Spróbuj atakować prawym prostym:

MIĘSIEŃ CZWOROBOCZNY
Decyduje o szybkości wyprowadzenia ręki

MIĘSIEŃ TRÓJGŁOWY RAMIENIA
Siła, siła i jeszcze raz siła ciosu

MIĘŚNIE GRZBIETU
Odpowiadają za dynamikę uderzenia

MIĘSIEŃ NARAMIENNY
Dodaje mocy uderzeniu



Dodał(a): B.B. Wtorek 16.08.2011