Finał Ligi Mistrzów

W sobotę 24 maja w Lizbonie finał Ligi Mistrzów. Dzwoń po kumplach, wygoń babę z domu nakup piwska i delektuj się grą najlepszych piłkarskich drużyn świata
stadion Benfiki Lizbony


W mieście wszystko prawie już gotowe. Na stadionie trawka równo przystrzyżona, bramki stoją, linie pomalowane, a i piłki napompowane. Lizbona szykuje się nie tylko do przybycia piłkarzy, ale i rozkochanych w futbolu kibiców. Sklepikarze i restauratorzy zacierają ręce.

Ten finał będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów zmierzą się w nim drużyny z jednego miasta. Real i Atletico Madryt, które przystępuje do meczu jako koronowany mistrz Hiszpanii.  Królewscy w lidze zajęli trzecie miejsce. Piłkarze Realu w którym główne skrzypce gra niesamowity Cristiano Ronaldo czekają na 10 triumf w Pucharze Europy. Rywale na pierwszy. Ostatni raz w finale Real kopał 12 lat temu, Atletico ... czterdzieści!

Piłkarze obu drużyn zapowiadają zwycięstwo. Trenerzy od dawna kreślą taktykę na mecz. Warto dodać, że w tym sezonie drużyny grały ze sobą czterokrotnie. Lepszy bilans mają królewscy, którzy dwa razy wygrali, raz przegrali. Jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Kto wyciągnął lepsze wnioski z tych meczów? O tym przekonamy się w sobotę!Transmisja w TVP i NC a także multikinie do którego w naszym konkursie możesz zgarnąć bilety.


BITWA

Real Madryt Atletico Madryt

Głosów: 1081
Więcej bitew
Dodał(a): Johny B. Środa 21.05.2014