Diablo broni mistrzowskiego pasa

Już dziś w Moskwie nasz jedyny zawodowy mistrz świata Krzysztof „Diablo” Włodarczyk broni pasa federacji WBC
Krzysztof Włodarczyk


Rywalem naszego mistrza będzie mocno bijący, mistrz olimpijski z Pekinu – niepokonany na zawodowych ringach Rachim Czakijew. Walka zapowiada się niezwykle interesująco bowiem obaj pięściarze mają „kowadło w łapie” i w każdej chwili pojedynczym ciosem, któryś z nich może szybko zakończyć walkę.

Moskiewska walka będzie dla naszego „Diablo” piątą obroną wywalczonego w 2010 roku zielonego pasa. Wcześniej nasz puncher był mistrzem organizacji IBF.  W swojej karierze wygrał aż 47 walk, dwie przegrał i jedną kontrowersyjnie zremisował.

Młodszy o rok od Włodarczyka Czakijew na zawodowych ringach stoczył 16 walk. Wszystkie wygrał w tym 12 przed czasem. Uczciwie trzeba przyznać, że do tej pory nie spotkał się z żadnym wymagającym rywalem.

Włodarczyk zapowiada, że weźmie odwet na Rosjanach za kolegę z grupy Andrzeja Wawrzyka, który kilka tygodni temu dostał czasówkę od Aleksandra Povietkina.

Na oficjalnym ważeniu okazało się, że Krzysztof Włodarczyk zanotował 90,1 kg, a Rachim Czakijew równo 89 kg.

Który z pięściarzy w geście zwycięstwa podniesie rękę do góry przekonamy się już dziś.Dodał(a): Ostatni Mohikanin Czwartek 20.06.2013