Dawid Beckham kończy karierę

Cała Anglia w smutku. W telewizjach przerywano programy by podać tę wiadomość. 38 - letni piłkarz po sezonie kończy karierę
Dawid Beckham


Od debiutu piłkarza w Manchesterze United minęły dwie dekady podczas których  Becks stał się ikoną piłki nożnej. Kopał ją w największyych klubach świata. Od wspomnianego już Manchesteru, Real Madryt, Los Angeles Galaxy, Milan czy nadziane petrodolcami PSG z którym to na sam koniec przygody futbolem zdobył mistrzostwo Francji. Przez wiele lat był kapitanem reprezentacji Anglii w której koszulce wystąpił 115 razy.

Ale, że nie samą piłką człowiek żyje Beckham stał się także ikoną show-biznesu. Małżeństwo z Victorią Adams ówczesną członkinią zespołu Spice Girls nazwano marketingowym majstersztykiem. Stało się ono wielkim przedsiębiorstwem przynoszącym miliony zysku. Piłkarz podpisywał wielomilionowe kontrakty reklamowe z Adidasem czy Gillette. Stworzył także sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem linię perfum czy liczne kolekcje odzieżowe.

Styl oraz fryzury czy liczne zdobiące jego ciało tatuaże kopiują miliony nastolatków na świecie.  Na boisku skopiować się go nie na. Jest jedyny w swoim rodzaju.

Majątek Beckhamów szacuje się na 100 mln funtów!
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 17.05.2013