Beckham buduje stadion

Niegdyś znakomity piłkarz ujawnił plany wybudowania stadionu, na którym piłkę kopać by miała jego własna drużyna
Wizualizacja stadionu Dawida Beckhama


Drużyna z Miami miałaby uczestniczyć w rozgrywkach amerykańskiej MLS. Co ciekawe mieszczący 25 tysięcy fanów piłki kopanej obiekt miałby stanąć w … porcie. Cała inwestycja miałaby składać się nie tylko ze stadionu, ale także hotelu, obiektów treningowych, biur i ... mostu, którym to piesi mogliby dostać się na obiekt.

Kwota na jaką wszystko wyceniono wynosi 200 milionów dolarów. Zgoda Major League Soccer na występy drużyny w jej rozgrywkach uzależniona jest właśnie od własnego obiektu i realnego biznesplanu.

stadion beckhama.jpg

Według ambitnych planów zespół miałby grać na własnym stadionie już w … 2016 roku. Pomysł nie wszystkim się podoba. Władze Miami mają inne plany zagospodarowania przestrzeni portowej. Ostry sprzeciw zgłosiły także linie wycieczkowe, których wielkie promy przybijają do portu.

Beckham i jego dorady ani myślą się poddawać się w walce o atrakcyjną lokalizację. Gdyby jednak niemożliwym okazało się wybudowanie stadionu w porcie mają w zanadrzu jeszcze inne lokalizacje. Podobno równie ciekawe ...Dodał(a): Johny B. Środa 26.03.2014