Aplikacja poda długość życia

Internetowy test wieku serca pozwala sprawdzić w jakim stanie jest ten najważniejszy mięsień. Co więcej algorytm obliczy przewidywaną długość życia.
iStock-947331372.jpg

Heart Age Test (ang. Test Wieku Serca) cieszy się olbrzymią popularnością wśród młodych Brytyjczyków. W czym tkwi jego sekret? Jest prosty, szybki i można go zrobić bez wychodzenia z domu.

Oczywiście nie można tego typu porad dosłownie, ale wykonanie testu ma jedną bardzo ważną zaletę. Oprócz suchego wyniku algorytm dostarcza kilku porad, których zastosowanie polepszy stan serca i w efekcie może wydłużyć życie. 

Samo wykonanie „badania” trwa kilka sekund i opiera się na odpowiedziach na kilka pytań. Należy podać płeć, wzrost, wagę oraz ciśnienie krwi. Aplikacja zapyta również o ilość wypalanych papierosów, a także o choroby nerek, cukrzycę i reumatoidalne zapalenie stawów. Jedynym ograniczeniem jest wiek, ponieważ algorytm został opracowany dla ludzi powyżej 30. roku życia.

Po przetworzeniu danych wyświetla się informacja dotycząca wieku serca w porównaniu do rzeczywistej metryki. Oprócz tego zostaje podana oczekiwana długość życia bez ryzyka wylewu lub zawału. Wraz z wynikiem testu użytkownik otrzymuje kilka porad, które mają na celu poprawienie kondycji jego układu krążenia. 

Dla tych, którzy nie ukończyli 30. roku życia, pod tym samym adresem, są dostępne inne testy i aplikacje, które sprawdzą ogólny stan zdrowia lub np. pomogą rzucić palenie.

Oczywiście wszyscy wiemy, co jest dobre dla naszego zdrowia, ale pewne rzeczy czasami warto zobaczyć napisane czarno na białym. Może dać to niezłego kopa, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie. A naprawdę warto, bo co roku 46 % Polaków pada ofiarą chorób krążenia. 

Test można wykonać klikając TUTAJ


ZOBACZ TAKŻE: ALKOHOL CHRONI SERCE 

 Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 20.09.2019