Adamek - Szpilka?

Kto wie czy jesienią tego roku nie dojdzie do ekscytującej walki na szczycie polskiej wagi ciężkiej pomiędzy doświadczonym Tomaszem Adamkiem a młodym gniewnym Arturem Szpilką
Artur Szpila Szpilka


Osiemnastego października w łódzkiej Atlas Arenie kolejna, trzecia już gala Polsat Boxing Night, w której w walce wieczoru na pewno wystąpi znokautowany w ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego - Tomasz Adamek.

Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat nie wyklucza złamania obowiązującej dotychczas zasady, czyli konfrontowania ze sobą dwóch Polaków. Kilka dni temu mówiło się, że rywalem Górala ponownie będzie Amerykanin Chris Arreola. Niewykluczone jednak, że dojdzie do elektryzującego starcia niepałających do siebie sympatią Adamka i Szpilki. Szefostwo stacji chce tej walki. Negocjacje trwają, ale na ten moment nie osiągnięto porozumienia.

Po walce z Andrzejem Gołotą, Adamek zapowiedział, że już nigdy nie wejdzie do ringu z Polakiem. Szpilka od dawna zapowiada, że chętnie zmierzyłby się z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych. Wkrótce przekonamy się czy do tej walki dojdzie. Główną rolę jak zwykle odegrają pieniądze.

W poprzednich dwóch galach z cyklu Polsat Boxing Night w walkach wieczoru występował Andrzej Gołota. W pierwszej uległ właśnie Adamkowi, w drugiej Przemysławowi Salecie.

Dodał(a): Johny B. Środa 18.06.2014