84-letni crossfiter

Przesłanie w tym wkręcie miało być takie, że nie należy lekceważyć staruszków i tego, co skrywają pod swoimi blezerkami. No i że nawet siwy, 84-letni sędziwy pan może dźwignąć więcej – w przenośni i dosłownie - niż niejeden napompowany młokos.
kenneth-leverich.jpg

By dać życiową lekcję młodym siłaczom, ekipa serwisu Thrillist ucharakteryzowała Kennetha Levericha. Ten atleta był kiedyś w juniorskiej kadrze olimpijskiej ciężarowców USA, a teraz jest jednym z najbardziej wysportowanych ludzi na świecie – jak zwykło się mawiać o topowych crossfiterach. Trenuje zaledwie 5 lat, a już dobił do czołówki w swojej dyscyplinie.

Postanowił pokazać chłopakom przerzucającym żelastwo w słynnej Muscle Beach – siłowni pod gołym niebem w Venice w Kaliforni. Sam Arnold Schwarzenegger pompował tam swoje muły przed wzdychającą publicznością. Teraz człowiek, który w martwym ciągu dźwiga ponad 240 kg, wszedł do akcji, ale w nietypowym dla siebie stroju.

Oddał się w ręce charakteryzatora Dana Gilberta, który profesjonalnie zajmuje się efektami specjalnymi i przepoczwarzaniem ludzi za pomocą make upu. Dostał nową skórę, nowe włosy, nowe ciuchy. Nowe ale stare. Bo Dan dodał Kennethowi prawie 60 lat. Metamorfoza zajęła ekipie cztery godziny.

Ekipy z kamerami rozlokowano dookoła siłowni i obserwowano jak staruszek próbuje sobie przypomnieć uchwyt na sztandze. Potem zaczął się pojedynek na snatche...

That moment when your grandpa shows up and puts Muscle Beach regulars to shame:

Opublikowany przez Thrillist na 5 lipiec 2016


Numer znany i kalkowany przez koszykarzy czy piłkarzy, ale za każdym razem ogląda się go z satysfakcją i zaciekawieniem czy ktoś odkryje prawdę. Bo tym razem charakteryzacja wytrzymała upały i intensywne wyginanie się Kennetha. Facetom zaimponował atleta, dziewczynom spec od tak trwałego make upu.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 06.07.2016