73-letni atleta

Ten dziadek ma 75 lat i wraz ze swoim starszym o 9 lat kolegą zawstydzają młodych, którzy prężą napompowane klaty przed młodymi laskami. Jeżeli wszystkie mięśnie mają tak sprawne, to po tym tekście kończę pracę i biegnę na najbliższy trzepak powywijać trochę wokół własnej osi.
73latek.jpg

Anatoly Shchukin ma już 75 lat i co prawda nie znaleźliśmy śladu jego działalności obecnie, ale jeszcze rok temu wymiatał w parku do street workoutu. Pokazywał sztuczki kalisteniczne, jakich nie byłby w stanie odtworzyć niejeden crossfiter, o kulturystach nie wspominając. Razem z nim czarował wtedy 82-letni Kazimir, który prezentował sille gimnastyczne.

Obaj panowie nie siedzą w wolnych chwilach na ogródkach działkowych, nie spędzają czasu w kolejkach do lekarzy, nie wożą się bez celu komunikacją miejską, bo mają darmowe przejazdy. Aktywność fizyczna sprawia, że panowie są w pełni samodzielni i będę przez długie lata. Na rękach unieśliby zapewne swoich rówieśników, którzy nie są tak mobilni.

Nie szukają wymówek, tylko zakładają stroje, a właściwie zrzucają wszystko prócz slipek i pędzą do siłowni na świeżym powietrzu. Tym sposobem pokazują, że kluczem do samodzielności w tym wieku są ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Oczywiście jeśli zaczniesz w swoim wieku, dożyjesz może tyle co oni.Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 14.10.2015