5 polskich kanałów na YT o piłce nożnej

Piłka jest jedna, bramki są dwie, ale miejsc w internecie, na ktorych można się dowiedzieć fajnych rzeczy o piłce nożnej jest bez liku! Wybraliśmy 5 naszym zdaniem najfajniejszych futbolowych kanałów na polskim jutubie. Podobają ci się? Oglądaj. Nie podobają? Podpowiedz swoje propozycje.

laczynas.jpg

1. Dominik Futbolove

Wiedziałeś, że Gary Lineker podczas meczu na mudialu zrobił kupę na boisku? Albo że przed meczem klubu Deportivo La Coruna na murawę rozsypywane są ząbki czosnku, by powstrzymać złe duchy? Jeśli lubisz piłkarskie ciekawostki, to kanał Dominika Szarka jest dla ciebie. Nie zawsze jest tak ekstremalnie, bywa też nudniej, ale mimo to polecamy.

2. Trenuj z Krzychem

Krzysztof Golonka jest Mistrzem Świata Freestyle Football Shows. Co to oznacza? M.in. to, że trenował z nim sam Lewandowski. Youtuber rozkłada na czynniki pierwsze sztuczki Messiego czy Ronaldo i oglądając jego film dochodzisz do wniosku, że ty też podołasz. Teoretycznie... „Trenuj z Krzychem” jest największym polskim kanałem sportowym na YouTube.

3. Łączy Nas Piłka

Oficjalny kanał PZPN. Mimo tego – wcale nie sztywny! Dzięki służbowej pozycji ekipa „łączynaspiłki” wchodzi tam, gdzie zwykli śmiertelnicy nie mają szans dotrzeć. Na kanale znajdziesz mnóstwo zakulisowych relacji ze zgrupowań kadry, spotkań, wywiadów. Czasem jest śmiesznie, czasem żenująco, ale chyba zawsze autentycznie. Kopalnia wiedzy o naszej ekipie.

4. Strefa Futbolu

Dawid Szymczak i Michał Gaca, twórcy „Strefy Futbolu” prezentują sylwetki słynnych piłkarzy i trenerów, jak i futbolowe ciekawostki. Zainteresuje cię materiał o najstraszniejszych kontuzjach albo zmarnowanych talentach. Nie? To może wywiad z piłkarzem lub historia futbolowych uchodźców. Kanał w sam raz do zerknięcia w przerwie meczu.

5. Kartofliska

Przeciwieństwo wcześniejszych kanałów. Radosław Rzeźnikiewicz z piwem w ręku objeżdża najgorsze boiska i najniższe ligi (czasem lepsze też) w Polsce i Europie. Najlepszym cyklem jest z całą pewnością „8 Liga Mistrzów”, czyli relacje z meczów polskiej B–klasy. Dużo przaśnego futbolu, zagrania często nietrzeźwych zawodników i swojska atmosfera trybun. Piękne!


Artykuł pochodzi z miesięcznika CKM nr 7/2016

Popatrzyłeś na kanały o piłce? To teraz popatrz na dziewczynę piłkarza:Dodał(a): CKM Poniedziałek 10.10.2016