Produkty uboczne

Co wspólnego mają marihuana, facebook i soja? Jak wykazują badania, wszystkie te rzeczy mogą mieć negatywny wpływ na twoje życie seksualne
skutki uboczne facebook

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u

MARIHUANA
Okazuje się, że brak legalizacji marihuany w naszym kraju nie jest jedynym problemem związanym z tą używką – szczególnie dla mężczyzn. Australijscy uczeni z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne przebadali 8650 osób w wieku 14–64 lata i okazało się, że panowie, którzy często sięgają po skręta, aż czterokrotnie częściej mają problemy z osiągnięciem orgazmu niż ci niepalący. W ich przypadku trzykrotnie częściej dochodzi również do przedwczesnego wytrysku. Co ciekawe, w przypadku płci żeńskiej wyniki badań mają się zupełnie inaczej. Palenie nie powoduje u kobiet problemów seksualnych, wręcz przeciwnie – jarające laski są znacznie aktywniejsze seksualnie od pań niepalących. Jaki z tego morał? Zjaraj swoją damę, a będzie podjarana.

FACEBOOK
„CyberPsychology & Behavior” przedstawił marne wyniki dla fanów portali społecznościowych. Na podstawie ankiety wypełnionej przez kilkuset użytkowników Facebooka, Amy Musie, Emily Christofides i dr Serge Desmarais dowiedli, że przez częste dzielenie się informacjami na swój temat i publikowanie zdjęć sprawiamy, że nasi partnerzy czują się zazdrośni. Kiedy więc twoja panna powie, że dzisiaj boli ją głowa, zastanów się, co ostatnio publikowałeś na Fejsie.

SOJA
Masz dość gadania twojej laski, że jedząc prawdziwe żarcie (czyt. kawał mięcha) pozbawiasz życia niewinnych świnek i krówek? Oto argument, który powinien przekonać nawet najbardziej zagorzałą, zieloną i eko-friendly wegetariankę. Według badaczy z Harvard School of Public Health zawarte w soi oraz produktach sojopochodnych (np. tofu) hormony mają wpływ na zmniejszenie liczby plemników, a to z kolei może prowadzić do bezpłodności. Chcesz mieć babo dzieci? Golonka zostaje!

PAMIĘTNIK
Złe wieści dla fanów pisania pamiętników. Angielscy psycholodzy Elaine Duncan i David Sheffield twierdzą, że osoby regularnie notujące wydarzenia swojego życia cierpią na bóle głowy, bezsenność, problemy z trawieniem oraz mają wrażenie społecznego niedopasowania. Negatywny wpływ pamiętników może wynikać z faktu, że piszący je ludzie często rozmyślają o przykrych doświadczeniach z ich życia i niepotrzebnie wracają do swoich problemów, przez co przeżywają je znacznie dłużej.

PIENIĄDZE
Kathleen Vohs dowodzi, że pieniądz oddala od siebie ludzi. W czasie oczekiwania na jedno z serii badań, uczestnicy zostali posadzeni przed monitorem komputera: wyłączonym, wyświetlającym ryby, albo ukazującym banknoty. Następnie badanych poinformowano, że w ramach eksperymentu będą przeprowadzać z kimś rozmowę. Poproszono ich, by w tym celu przysunęli dla tej osoby krzesło. W przypadku badanych, którzy oglądali wcześniej pieniądze, dystans między przysuniętym do nich krzesłem był znacznie większy (114 cm) niż w dwóch pozostałych przypadkach (76 cm). Okazuje się, że nadziani nie chcą zbliżać się do nikogo, bo czują się zagrożeni. No i co? Wolisz mieć kasę, czy perspektywy na bzykanko?

Dodał(a): Karolina Pękalska Wtorek 15.05.2012