Wielki elektronik

Wydaje ci się, że gry komputerowe to lajtowy sport?

trening

Na kolana wszyscy, którzy byliście przekonani, że strzelanki typu „Counter Strike” czy „Unreal” to zwykła strata czasu. Rozrywka elektroniczna stała się pełnoprawnym sportem i niedługo zagości na igrzyskach olimpijskich. Czas więc budować formę! Siedzenie przed komputerem to ciężki wysiłek i jako taki wymaga odpowiedniego przygotowania. Tajniki swego treningu zdradza nam Wiktor „TaZ” Wojtas, członek Frag–eXecutors (do niedawna AGAiN), reprezentant Polski i mistrz świata WCG w „Counter Strike’a”.

PLAY
– Zwykle wstaję o 7.00 – opowiada „TaZ”. – Na śniadanie jem jajecznicę i ciemne pieczywo, zestaw warzyw bądź zupę mleczną z płatkami, śliwkami i orzechami. Po pierwszym posiłku mistrz albo wybiera się na uczelnię (studiuje prawo), albo biegnie na siłownię. – Trening zajmuje mi ok. 2 godzin– zdradza Wiktor. – Na początku 10–minutowy bieg w ramach rozgrzewki, potem 5 minut rozciąganie, następnie trening siłowy na różne partie mięśni. I tyle. Często wyjeżdżam z chłopakami na międzynarodowe zawody i utrzymanie stałego rozkładu dnia jest problematyczne.

PAUSE
W ciągu dnia Wiktor robi sobie chwilę przerwy na obiad (zwykle to pieczony kurczak z ryżem i warzywami). – Później już tylko jogurty, owoce i biały ser – wyłuszcza „TaZ”.– Staram się unikać wszelkich sosów, bo są ciężkostrawne i nie mają dużo wartości odżywczych.

GO!
Mistrz świata w „Counter Strike’a” jest bardzo aktywnym człowiekiem. – Gdy nie trenuję, staram się uprawiać sport (squash, koszykówka, pływanie, siłownia), spędzać czas wśród znajomych albo przeczytać dobrą książkę. Z całą pewnością jest to trudne, ale czasami nawet się udaje!

CYFROWE IGRZYSKA

WCG to sponsorowana przez firmę Samsung Electronics ogólnoświatowa olimpiada sportów elektronicznych, czyli, mówiąc po ludzku, wielkie granie w gry komputerowe. Co roku, wśród graczy całego świata, organizuje się eliminacje. To one wyłaniają najlepszych w danym kraju. Z takich śmiałków tworzy się reprezentacje narodowe, które następnie wysyłane są na światowy finał, gdzie do zdobycia są medale oraz spora gotówka (w zeszłym roku pierwsze miejsce premiowane było kwotą 35 tysięcy dolarów), a do tego cenne nagrody rzeczowe (ostatnio wartości 2 tysięcy dolarów).


Dodał(a): ckm Poniedziałek 26.09.2011