Rewolucja mobilna Lenovo

Miejsce prezentacji innowacyjnych sprzętów Lenovo na pewno nie było przypadkowe. Tak jak oryginalna jest Wielka Brytania ze swoim ruchem lewostronnym oraz systemem miar i wag, tak wyjątkowe okazały się nowe sprzęty od lidera w sprzedaży komputerów PC na świecie. Jednak tym razem zaprezentowano światu rozwiązania mobilne.
lenovo-nove.jpg

Do Londynu wybraliśmy się z wielkim głodem nowinek i ciekawością tego, czym tym razem zaskoczy Lenovo. Rok temu wprowadzili rewolucyjny tablet Yoga, który był reakcją na potrzeby użytkowników. Innowacyjny uchwyt oraz rozkładana podstawka, która umożliwia wygodne korzystanie ze sprzętu w każdej pozycji okazały się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o użyteczność tabletu. Konkurencja długo zastanawiała się, dlaczego nie wpadła na to pierwsza. Może dlatego, że Lenovo ma w swoim rękawie asa. Jest nim technolog i inżynier produktu – Ashton Kutcher. Aktor w pocie czoła testował kolejne prototypy, by w końcu oddać w nasze ręce tablet z baterią wytrzymującą 18 godzin pracy! Tym razem czekało nas jeszcze więcej dobrych nowin.

Podekscytowany Ashton Kutcher na żywo ze Stanów Zjednoczonych, dzięki wideokonferencji, wymieniał kolejne zalety sprzętów Lenovo, a lista zdawała się nie kończyć. Cztery świeże produkty będą bez wątpienia podbijać rynek mobilny przez kolejne miesiące, a konkurencja będzie musiała sporo się natrudzić, by przebić tak innowacyjne projekty.

yoga-tablet-2.jpg

LENOVO YOGA TABLET 2 – ANDROID I WINDOWS

Wydawałoby się, że w tym segmencie nie da się zbyt wiele zrobić poza poprawieniem parametrów. A jednak! Ludzie z Lenovo i tu nas zaskoczyli. Prócz lepszych procesorów (Intel Atom Z 3745 Quad Core 1.86 GHZ) oraz obsługą technologii LTE poprawiono rzecz rok temu przełomową. W rozkładanej podstawce (teraz obraca się o 180 stopni) dodano otwór, który można wykorzystać do powieszenia tabletu. Korzystanie ze sprzętu w coraz bardziej nietypowych pozycjach, właśnie stało się jeszcze łatwiejsze. Niby błaha rzecz, ale na dłuższą metę bardzo przydatne.

Obie wersje z ekranami 8 i 10,1 cala dostały wyświetlacze IPS Full HD o rozdzielczości 1920x1200. Mają też bardzo szeroki kąt widzenia – do 178 stopni, a w połączeniu z czujnikami adaptującymi możliwości sprzętu do oświetlenia zewnętrznego, czyni z niego sprzęt, który serwuje oczom same przyjemności. Również dla lepszych doznań wizualnych poprawiono aparat fotograficzny – teraz ma rozdzielczość 8 MP i AutoFocus. W przypadku dźwięku, Lenovo nadal zaskakuje. Wciąż czyste dźwięki i Dolby Surround nieosiągalne na innych sprzętach tego typu.

Yoga Tablet 2 to, mimo bardziej zaawansowanych podzespołów, długodystansowiec w kwestii baterii. Inżynierowie w testach znów dobijali do 18 godzin pracy dzięki niesamowicie wydajnemu akumulatorowi. Na pokładzie znajdziemy również 2 GB RAM, a pojemność zależy od wersji. Ta z LTE ma 16 GB miejsca na dysku, a wersja wi-fi – 32 GB. Urządzenia można jednak rozbudować kartami pamięci (maksymalna karta – 64 GB). Możesz też wybrać swoją wersję systemu operacyjnego: Android 4.4 KitKat lub Microsoft Windows 8.1. Poprawiono również klawiaturę. Nadal służy jako pokrywa tabletu, ale jest bardziej solidna i ma magnetyczny zawias, który doczepia się do cylindrycznego uchwytu.

yoga-tablet-2-pro.jpg

LENOVO YOGA TABLET 2 PRO

Okrzyknięty najlepszy tabletem do rozrywki domowej na świecie. Gdy to usłyszeliśmy, patrząc na tablet o przekątnej 13,3 cala, uśmiechnęliśmy się z pobłażaniem, przypominając sobie film "Kingsajz". Dla jego bohaterów to mogłoby być robiące wrażenie multimedialne centrum. Jednak kolejny raz Ashton Kutcher dawkował napięcie wyliczając cechy sprzętu. Okazało się, że Lenovo zmieściło w cylindrycznym uchwycie piko projektor! Najbardziej przełomowy tablet na rynku potrafi wygenerować obraz o przekątnej 50 cali i to już na dystansie dwóch metrów. Własne kino w domowym zaciszu? Idealne na coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory. Gdybyś jednak chciał zerkać na ekran, ma bardzo szeroki kąt widzenia, jakość QHD i rozdzielczość 2560x1440 pikseli. Za nagłośnienie odpowiada system 2.1 od JBL – podwójne głośniki z przodu i subwoofer (!) z tyłu dają soczyste, wyraźne i głębokie dźwięki.



Sercem Yoga Tablet 2 Pro jest taki sam czterordzeniowy procesor Intel Atom Z 3745 Quad Core 1.86 GHZ. Wyposażono go w pamięć masową 32 GB z możliwością rozbudowy o 64 GB, a także pamięć RAM – 2 GB. Bateria może pozwolić nawet na 15 godzin rozrywki na jednym ładowaniu.
Podstawka w tym tablecie dostała nową funkcję – Powieś, co uzupełnia funkcjonalność urządzenia, które można również położyć, postawić i trzymać w dłoni – jak gazetę.

Wszystkie zaprezentowane w Londynie urządzenia są innowacyjne i nie chodzi tu jedynie o zmiany kosmetyczne, jak ma w zwyczaju działać konkurencja. Nowości są realne i nie polegają na zwiększaniu rozmiaru urządzenia czy wprowadzaniu nowego koloru kolejnej edycji sprzętu. To o tyle istotne, że Lenovo nie dawkuje ulepszeń, nie każe czekać na nie rok, trzymając fajerwerki w zanadrzu. Inżynierowie oddają użytkownikom wszystko, co do tej pory wymyślili i zabierają się do pracy, by zaskakiwać nas kolejnymi produktami. Nauczeni doświadczeniem sprzed roku, nie zapytamy już co jeszcze można ulepszyć w tabletach, bo wiemy, że da się to zrobić. Nie wiemy jeszcze jak, ale pomysłowi ludzie z Lenovo udowodnią nam to na pewno.

yoga-3-pro.jpg

LENOVO YOGA 3 PRO

13,3 – calowy ultrabook, który po złożeniu klawiatury o 360 stopni, pełni również funkcję tabletu. Niezwykle cienki, smukły i lekki komputer ma jeszcze lepszy od poprzednika wyświetlacz QHD+ o rozdzielczości 3200x1800 (zagęszczenie pikseli jest większe niż w MacBooku Retina), szybszy procesor od Intela (dwurdzeniowy Intel Core M-5Y70 1,1 GHz, 2,6 GHz w trybie Turbo), więcej pamięci RAM (8 GB!), dyski SSD o pojemności do 512 GB i baterię, która wytrzyma cały dzień pracy, wraz z nadgodzinami (9 godzin).  Specjalnie opracowane zawiasy pewnie łączą ekran z klawiaturą i pozwalają na pełną regulację wychylenia monitora.

Yoga 3 Pro dostała ciekawe oprogramowanie od producenta. System Harmony dopasowuje się do użytkownika w zależności od pozycji, w której ten korzysta z komputera. Zapamiętuje uruchamiane aplikacje oraz podejmowane akcje. W ten sposób masz szybki dostęp do ulubionych programów, które czekają na Ciebie wraz ze zmianą położenia monitora.

Podświetlona klawiatura umożliwi Ci pracę w pomieszczeniu o słabym oświetleniu. Jeśli natomiast będzie za jasno, np. w pełnym słońcu, możesz dostosować sposób wyświetlania obrazu w zależności od warunków atmosferycznych. Świetnym pomysłem jest też opcja włączenia widoku papieru – znane z czytników e-booków.

Nas zaskakuje jego smukłość przy tak świetnych podzespołach i innowacyjnym sposobie łączenia obu segmentów komputera. Laptop Yoga 3 Pro jest tak płaski, że po rozłożeniu klawiatury do 180 stopni, możesz go wsunąć pod niektórymi zamkniętymi drzwiami – jego maksymalna grubość to 12,8 mm. Tak – 1,28 cm!







Dodał(a): jasiek Wtorek 14.10.2014