Lernstift - pozbądź się dysortografii

Jeśli masz brzydki charakter pisma lub wciąż w dorosłym życiu popełniasz błędy ortograficzne, to ten pisak poprawi wszystko za ciebie.
lernstift


Gadżet dwóch niemieckich wynalazców ma szansę być edukacyjnym bestsellerem i nowym prezentem wręczanym zarówno na osiemnastkę, jak i na pierwszą komunię. Choć pewnie i wśród dorosłych nadal jest wiele osób, które wolą coś napisać na klawiaturze i wydrukować, aniżeli skrobać odręcznie.

Lernstift, to pióro edukacyjne, które przypilnuje byś nie popełniał byków i nie musiał się wstydzić, za to, co napisałeś. Ma dwa tryby – w pierwszym wyłapuje błędy ortograficzne, zaś w drugim pilnuje żeby twoje pismo mógł rozczytać ktoś jeszcze prócz ciebie.

Wynalazek dwóch Niemców stosuje technologię rozpoznawania pisma odręcznego, stosowaną już w obecnych smart fonach i tabletach. Do tego dodano akcelerometr i żyroskop. Wszystko to kontrolowane jest przez mini komputer na Linuksie i przetwarzane przez wbudowany procesor. Wszystkie dane, czyli zasady ortografii, a także wzornik naszego oryginalnego pisma przechowywane są na wewnętrznej pamięci. Jeśli Lernstift rozpozna popełniony przez nas błąd, zacznie wibrować. Informacje o postępach i wszelkie parametry nauki przesyłane są modułem Wi-Fi do komputera lub smartfona.



Co ważne – nauka odbywać się będzie nie na zasadzie elektronicznego kata, który porazi prądem, gdy popełnimy błąd, a za pomocą gier i zabaw dostępnych na stronie producenta. Kod oprogramowania będzie otwarty, zatem programiści będą mogli tworzyć własny soft dodając np. w przyszłości zasady interpunkcyjne i gramatyczne. Na początku Lernstift obsłuży język angielski i niemiecki. Docelowo będzie ich kilkanaście. Do rękojeści dołączone będą trzy końcówki: pióro wieczne, kulkowe oraz ołówek.



Daniel i Falk, jak podkreślają, są ojcami. I w trosce o to, by ich dzieci znały zasady ortografii wymyślili Lernstift. Swój projekt zgłosili na Kickstarterze (serwis crowdfundingowy – internauci wspierają finansowo ciekawe projekty, w zamian otrzymują pierwsze produkty/usługi powstałe z inwestycji). W tej chwili na 600 tysięcy złotych potrzebnych do uruchomienia projektu komercyjnie zebrali ok. 90 tysięcy złotych. Do końca zbiórki zostały 23 dni, więc jest szansa na zrealizowanie celu tym bardziej, że już wcześniej zebrali 200 tysięcy dolarów na wstępne projekty i stworzenie prototypu.

Za wsparcie projektu kwotą w wysokości 99 funtów, czyli ok. 500 złotych, dostaniesz jeden z pierwszych Lernstiftów, które trafią do inwestorów z Kickstare w okolicach sierpnia-września tego roku. Produkcja masowa zaplanowana jest na październik 2013.



Dodał(a): hajtek Wtorek 16.07.2013