Spintires – sowiecki offroad transportowy

Jak twierdzą twórcy tytułu Spintires – błoto jeszcze nigdy nie bryzgało tak realistycznie. Na grę zrzucili się internauci w serwisie Kickstarter.
spin1.jpg
Oovee Game Studios liczyło na zgromadzenie ze zbiórki 40 tysięcy funtów, ale użytkownicy serwisu Kickstarter zaskoczyli ich i dali o 21 tysięcy więcej. W końcu powstał finalny produkt – gra Spintires na PC.

To dość osobliwy symulator offroadowy, bo sterujesz radzieckimi pojazdami transportowymi i terenowymi. Możesz się wyszaleć po wsze czasy przemierzając bezdroża Syberii, ale i okolice Moskwy. Akcja osadzona jest w latach 1980-1990 w Związku Radzieckim, a gracz wciela się w kierowcę mechanicznych mułów, które na swych grzbietach przewożą najróżniejsze ładunki.


Jak już wyszalejesz się zjeżdżając z wyznaczonej trasy przejazdu, możesz podjąć się misji. Ale nie oszukujmy się – skoki cysterną wypełnioną paliwem nad syberyjskimi świerkami, to większy ubaw, niż przewóz drewnianych bali po asfaltowych drogach. Jednak żeby nie było nudno, możesz swój ładunek sam zdjąć z paki używając do tego dźwigu na miejscu zrzutu.

spin3.jpg
W tej całej beztrosce musisz pilnować, by towar cało dostarczyć w wyznaczone miejsce oraz byś nie stanął pośrodku radzieckiej dziczy, gdy skończy Ci się paliwo. Jeśli utkniesz w błocie, pomocna okaże się wyciągarka lub inny muł na kołach.Zaletą, którą najczęściej wymieniają twórcy, jest specjalnie stworzony dla Spintires silnik graficzny. Odpowiada za realistyczne poruszanie się pojazdu po wertepach oraz wody i błota, jeśli w nie wjedziesz. W tym celu testowano prawdziwe ciężarówki produkcji radzieckiej oraz dwa pozostałe elementy niewiadomego pochodzenia.

Dodał(a): gianni Piątek 27.06.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)