Pierwsza bramka w historii piłki nożnej

Wiemy kto strzelił pierwszą bramkę w historii piłki nożnej
historia piłki nożnej

Na to by w końcu dowiedzieć się kto strzelił pierwszą bramę w historii piłki nożnej musieliśmy czekać aż 125 lat. Jest nim Kenyon Davenport z Bolton Wanders a nie Gerson Cox z Aston Villa. Dawno, dawno temu bo 8 września 1888 roku zainaugurowała swoje rozgrywki uznawana obecnie za jedną z najsilniejszych na starym kontynencie liga angielska. Tego dnia rywalizowano na ośmiu boiskach.

Jak to możliwe, że przez tyle lat żyliśmy w błędzie? Odpowiedzią jest godzina rozpoczęcia meczu. Dotychczas za strzelca pierwszej bramy uznawano Coxa, który walnął swojaka w 31 minucie. Wszyscy zgodnie uznawali, że mecz rozpoczął się punktualnie o 15. Jednak angielski dziennikarz  Robert Boyling ustalił, że ten mecz zaczął się 30 minut później czyli o 15-30.

Natomiast Davenport wsadził bramę w drugiej minucie swojego meczu, czyli o 15-47. Mecz rozpoczął się bowiem o 15-45. Z przedstawionych faktów jasno wynika, że Davenport pokonał bramkarza rywali o 15-47 natomiast Cox swojego o 16-01.

Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 30.07.2013