Statystyki „Lewego” lepsze niż Messiego i Ronaldo

O tym, że nasz supersnajper Robert Lewandowski jest maszynką do zdobywania goli nie trzeba chyba nikomu mówić. Warto jednak wspomnieć, że „Lewy” ostatnio wyśrubował takie statystyki bramek zdobytych z rzutów karnych, że jest nawet lepszy od Ronaldo i Messiego.

Zaraz po meczu Polski z Kazachstanem w internecie pojawił się taki mem z Robertem Lewandowskim: „Rzut karny? Ja to nazywam po prostu golem”. I w przypadku, gdy „Lewy” podchodzi do jedenastki, rzeczywiście można być niemal pewnym, że nasz napastnik zamieni ją na bramkę – pewnym tak na 91 proc.

Bo dokładnie tyle wynosi statystyka wykorzystanych rzutów karnych przez Lewandowskiego. Polak w swojej piłkarskiej karierze wykonywał 33 jedenastki, z czego wykorzystał aż 30, a ta przeciwko Kazachstanowi była już 18. z rzędu. Warto podkreślić natomiast, że mówimy tu tylko o karnych strzelanych podczas meczu lub dogrywki, nie zaś w trakcie rozstrzygających serii rzutów karnych.

Dzięki wspomnianej skuteczności na poziomie 91 proc. „Lewy” jest lepszym egzekutorem jedenastek niż Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Pierwszy z nich wykorzystuje 84 proc. swoich karnych (96/114), a drugi – 78 proc. (76/97). Polski napastnik jest także lepszy od Arjena Robbena (17/19 – 89 proc.), Zlatana Ibrahimovicia (69/79 – 87 proc.), czy Francesco Tottiego (86/104 – 83 proc.), który w ostatnim czasie zakończył karierę. Trzymamy kciuki, by Lewandowski utrzymał swoją doskonałą skuteczność w kolejnych latach!

Na koniec, by jeszcze bardziej ukazać wartość „Lewego”, warto dodać, że zdobył on w polskiej reprezentacji 47 bramek, czyli o jedną mniej niż obecny najlepszy strzelec – Włodzimierz Lubański.


ZOBACZ TEŻ FOTKI POLSKICH WAGs

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/_rl9/?hl=pl Środa 06.09.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)