Soczi - starty Polaków

Siódmego lutego w Soczi rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Poszperaliśmy trochę i przygotowali dla was starty naszych reprezentantów
olimpiada przed telewizorem


Co prawda szans medalowych mamy niewiele, ale czy to przeszkadza w śledzeniu zmagań naszych olimpijczyków przed telewizorem?

Jako pierwsza w bój ruszy, ta na którą liczyć zawsze możemy – Justyna Kowalczyk, niestety będzie biegła w drużynie więc na szanse medalowe spadają do zera. Dzień później jest medalowa nadzieja!  Dlaczego? Bo wieczorem odbędzie się konkurs skoków narciarski na średniej skoczni. Co prawda Małysza nawet w roli attache w Rosji nie będzie, ale na belce startowej staną Kamil Stoch, wiecznie rozbawiony Piotr Żyła, młodzi Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki

Sobota, ósmy lutego

11:00 – biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek (bieg łączony 15 km, FINAŁ)
12:30 - łyżwiarstwo szybkie: Sebastian Druszkiewicz, Jan Szymański (5000 m, FINAŁ)
15:30 – biathlon (sprint 10 km, FINAŁ)
15:30 i 17:40 – saneczkarstwo: Maciej Kurowski, Karol Mikrut ( jedynki, 1. i 2. ślizg)
17:30 skoki narciarskie: kwalifikacje do finału na średniej skoczni

Niedziela, dziewiąty lutego

8:00 – narciarstwo alpejskie: Maciej Bydliński (zjazd, FINAŁ)
11:00 – biegi narciarskie: Paweł Klisz, Jan Antolec, Maciej Kreczmer ( bieg łączony 30 km, FINAŁ)
12:30 –  łyżwiarstwo szybkie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska (3000 m, FINAŁ)
15:30 - Biathlonistki (sprint kobiet, FINAŁ)
15:30 i 17:40 - saneczkarstwo: Maciej Bydliński, Karol Mikrut ( 3. i 4. ślizg)
18:30 - skoki narciarskie: finał na średniej skoczni



Poniedziałek, dziesiąty lutego

8:00 - narciarstwo alpejskie: Karolina Chrapek (zjazd do superkombinacji)
11:00 - narciarstwo alpejskie: Karolina Chrapek ( slalom do superkombinacji, FINAŁ)
11:27  - shortrack: Patrycja Maliszewska (500 m, kwalifikacje)
14:00 - łyżwiarstwo szybkie: Artur Nogal, Artur Waś ( 500 m, FINAŁ)
15:45 i 17:35 - saneczkarstwo: Ewa Kuls, Natalia Wojtuściczyn (jedynki, dwa zjazdy)

Wtorek, jedenasty lutego
11:00 - snowboard: Michał Ligocki ( halfpipe - kwalifikacje)
11:00 - biegi narciarskie: Agnieszka Szymańczak, Sylwia Jaśkowiec (sprint dowolny)
11:25  - biegi narciarskie: Jan Antolec, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga (sprint dowolny)
13:00 - biegi narciarskie: Agnieszka Szymańczak, Sylwia Jaśkowiec - w przypadku awansu - (sprint techniką dowolną Finał)
13:25 - biegi narciarskie:  Jan Antolec, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga - jw.
15:45 i 17:35 - saneczkarstwo:  Ewa Kuls, Natalia Wojtuściczyn ( jedynki 3. i 4. zjazd, FINAŁ)
16:00 - biathlonistki - w przypadku awansu - (bieg pościgowy 10 km, FINAŁ)
16:00 - snowboard: Michał Ligocki - w przypadku awansu - (snowboard, halfpipe, półfinały)
18:30 - snowboard: Michał Ligocki - w przypadku awansu -i (snowboard, halfpipe, FINAŁY)

Środa, dwunasty lutego

08:00 - narciarstwo alpejskie: Karolina Chrapek (zjazd, FINAŁ)
10:30 - kombinacja norweska: Adam Cieślar (skoki HS106)
11:00 - snowboard: Joanna Zając (halfpipe, kwalifikacje)
13:30 - kombinacja norweska: Adam Cieślar ( bieg na 10 km, FINAŁ)
15:00 - łyżwiarstwo szybkie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiecki (1000 m, FINAŁ)
15:15 - saneczkarstwo: (dwójki (M), 1. zjazd)
16:00 - snowboard: Joanna Zając - w przypadku awansu - ( halfpipe, półfinały)
16:45 - saneczkarstwo: (dwójki (M) 2. zjazd, FINAŁ)
18:30 - snowboard: Joanna Zając - w przypadku awansu -(halfpipe, FINAŁ)

Czwartek, trzynasty lutego

11:00 - short track: Patrycja Maliszewska - w przypadku awansu - (ćwierćfinały)
12:10 - short track: Patrycja Maliszewska - w przypadku awansu - (półfinały)
13:05 - short track: Patrycja Maliszewska - w przypadku awansu - (FINAŁ)
15:00 - łyżwiarstwo szybkie:  Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska (1000 m, FINAŁ)

Piątek, 14/2/2014:

8:00 - narciarstwo alpejskie: Maciej Bydlińśki (zjazd do superkombinacji)
11:00 - narciarstwo alpejskie: Maciej Bydliński (slalom do superkombinacji, FINAŁ)
18:30 Skoczkowie: kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni

Drugi tydzień olimpijskich zmagań naszych sportowców przedstawimy wkrótce.





Dodał(a): Johny B. Wtorek 04.02.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)